ACİL YARDIM LÜTFEN (kafayı yemek üzereyim)

def2khan
09-06-2016, 03:24   |  #1  
def2khan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle selamün aleyküm. Arkadaşlar sıfır casper bilgisayar aldım. Bu bilgisayarın ekran kartı oyunlar için yetersiz olduğu için eski anakartı bozuk olan kasamdaki AMD Radeon HD 5670 ekran kartımı bu casper bilgisayara taktım. Ve bir türlü görüntü alamadım falan derken bir şekilde açıldı bilgisayar. Driverdandır falan dedim hemen kurdum; dondu kaldı. Bilgisayar 2 saat içinde mutlaka reset atıyor. Bazen mavi ekran değilde saçma sapan bi görüntü verip saçma ses ile birlikte reset falan atıyor. Ayrıca saçma bir bilgi daha vericem belki inanmıycaksınız bile ama bu bilgisayarı normal şekilde kapatırsam bi sonraki açışımda açılmıyor. Ama direk gücünü kesersem açılıyor.
Örn; Güç tuşuna basılı tutup kapatırsam açılıyor. Fakat güç tuşuna sadece 1 kere basarsam ve kapanmasını beklersem açılmıyor. Son olarak bilgisayara format dahi deneyemiyorum çünkü bilgisayar şifre yerine kadar hiç bi şekilde ne yazı ne bişey gösteriyor. Açtıktan sonra biraz bekliyorsunuz ve şifre ekranı geliyor sonra yazıp açıyosunuz. Power dahi değiştirdim 350 w taktım gücü yetmediği için reset atıyordur diye o da çözmedi. Baya zor bi durumdayım açıkcası. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
EKRAN KARTI; AMD Radeon HD 5670
ANAKART; Casper LGA 1150

orhantatar
09-06-2016, 07:14   |  #2  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

Taktığınız parça uyumlu olmadığı için sorun yaşıyor olabilirsiniz.

def2khan
09-06-2016, 11:06   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

hocam bilgisayarı dediğim gibi açtıktan sonra cs:go falan oynuyorum. 2 saat sonra falan reset atıyor tekrardan. Yani öyle bi sıkıntısı olsa oyunları açmazdı sanırım. FPS sorunu dahi çekmiyorum.

gölge etme
09-06-2016, 11:09   |  #4  
gölge etme avatarı
Yıllanmış Üye
220 mesaj

oyuna girmeden sıcaklığa bakın.reset atma zamanı yaklaşınca bide o anki sıcaklığa bakın.ısınmadan dolayı olabilir.