acil yardım lütfen

black rose
29-05-2009, 20:42   |  #1  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
880 mesaj

formattan önce silmiş old. dosyaları recover my files dosyaları ile taradım ve buldum
dosyaları bir türlü geri kaydedemiyorum
lütfen acil olarak resimli şekilde dosyaları geri nasıl kaydedebilirim
gösterirmisiniz

AğlıyorAğlıyorAğlıyor

bütün dosyaları alıcam

Son Düzenleme: black rose ~ 29 Mayıs 2009 20:49
StanOne
29-05-2009, 20:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
753 mesaj

Programı çalıştırdığınızda karşınıza bazı seçenekler çıkacak.Her zaman için Complete seçeneklerini kullanmanızı tavsiye ederim.Daha detaylı bir arama imkanı sağlar.Eğer daha önce format atmış iseniz ve formatta kaybolan verilerinizi kurtarmak istiyorsanız aşağıdaki resimde gösterilen Complete Format Recover seçeneğini seçip ardından Next butonuna basınız.Eğer henüz format atmamış geri dönüşüm kutusundan silmişseniz bunun için Complete File Search seçeneğini seçip ardından Next butonuna basınız.Bne resimli anlatımımda bu seçeneği gözönünde bulundurarak anlattım.Diğer seçeneğinide seçseniz yapacağınız işlemler yine aynı olacaktır.

Resimde anlatmış olduğum şekilde daha önce hangi sürücünüzden silmiş iseniz dosyasınızı o alanı seçiyoruz.Örneğin sildiğiniz dosya geri dönüşüm kutusundaydı veya masaüstündeydi,resimde göstermiş olduğum seçenekleri işaretliyoruz.Eğer başka sürücünüzden sildiyseniz ona göre siz kendiniz seçiminizi yapıp Next butonuna basınız.

Program neredeyse tüm uzantıları destekliyor.Bu alanda kurtarmak istediğimiz dosya uzantısı veya uzantılarını seçiyoruz.Seçmek istediğimiz dosya uzantıları yanındaki kutucukları işaretleyrek seçebiliriz.Örneğin ben genelde resim uzantılı Jpeg vs aratmayı denedim.Sonrasında Start butonuna basarak silinen dosyalarımızın taramasını başlatıyoruz.

Hızlı bir şekilde kurtarma işlemi başlayacaktır.Bu esnada işlem bitene kadar bekleyiniz.Bu işlem süresi Disk alanınız ve taratacağınız uzantılara göre değişkenlik gösterir.

Tarama işlemi bittikten sonra sol üst tarafta kurtarılan dosya türleri ve adeti gözükür.

Kurtarmak istediğimiz dosyaların adının gözüktüğü klasör yanındaki kutucuklardan,kurtarmak istediklerinizi işaretleyip resimde anlatıldığı şekilde Save Files / Save Files seçeneklerinine tıklayınız.

Karşımıza çıkan ekrandan kurtarmak istediğimiz dosyalar için bilgisayarımızdan klasör yerini seçiyoruz.Ancak burada dikkat edilmesi gereken ; örneğin C sürücüsündeki bir dosyayı silmiş ve o dosyayı kurtarmak istiyorsak kurtarma yeri olarak diğer bir sürücümüzü ( D ) seçmeliyiz.Aksi taktirde kaydetme işlemi başarısız olur ve program hata verir.

Tamam butonuna bastıktan sonra hızlı bir şekilde kaydetme yani silinen dosyalarını kurtarma işmei başlayacaktır.İşlem bitimine kadar bekleyiniz.

TAMAMEN ÇALINTIDIR

Son Düzenleme: StanOne ~ 29 Mayıs 2009 20:58
black rose
29-05-2009, 21:21   |  #3  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
880 mesaj

serial istiyor

Mustafa@PC
29-05-2009, 21:25   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Silinen dosyaları geri getirmek için,

Tune-Up/Undelete seçeneğini dene birde

black rose
29-05-2009, 21:33   |  #5  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
880 mesaj

undalete nerde göremedim
hem bana bu lazım
indirdim dosyayı buldum indiremiyorum
off

Mustafa@PC
29-05-2009, 21:36   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Resim tune-up 2008'in(webde buldum o yüzden)ama 2009'da da aynı yerde,

Sağda en alttaki.

Mustafa Akın
29-05-2009, 22:23   |  #7  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

StanOne bunu kendin yazdıysan, bence bir yerde paylaş bu forumda, insanların işine yarayabilir. Kendin yazmadıysan da yapabilrsin, alıntı dersin, uğraşmışsın en azından.

black rose
30-05-2009, 13:21   |  #8  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
880 mesaj
mustafa91
StanOne bunu kendin yazdıysan, bence bir yerde paylaş bu forumda, insanların işine yarayabilir. Kendin yazmadıysan da yapabilrsin, alıntı dersin, uğraşmışsın en azından.
ÇALINTI yazmış Beğendim