Acil Yardım Lütfen

SezgiErkilic
16-08-2017, 10:02   |  #1  
SezgiErkilic avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhabalar; benim bilgisayarım çok geç açılıyor (3 dakikayı geçiyor) ve bilgisayar bazen kitleniyor(klavye mouse dahil) bazende mavi ekran hatası alıyorum (kernel data inpage error 0x00007a) sorun harddiskte midir? ssd almayı düşünüyorum çözüm olur mu?

Bilgisayar Özellikleri :

işletim sistemi windows 8.1

işlemci: intel core i7 cpu 2.40 GHz

ram :6 GB

Sistem Bilgilerim
White-Fox
16-08-2017, 11:06   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

hatayı aldığınız mavi ekranda talimatlarıda veriyor zaten.Sürekli "kernel data inpage error 0x00007a" hatası alıyorsanız;

1-Windows sistemi bir güncellemeye ihtiyaç duyuyor olabilir.

2-Dediğiniz gibi bir donanımın düzgün çalışmamasından(hdd ihtimali yüksek)

Açıkcası şöyle windows kendi dosyasını sizin hddnizde barındırmak/yazmak  istiyor tam bu işlem sırasında hata alıyorsunuz ancak ihtimal ikiye ayrılıyor;

1-windows dosya yazma işini bir hatadan dolayı yapamıyor.Yada windows yazamıyor çünkü hdd problemli.bundan dolayı ki mavi ekran hatasında da size ilk önce windows sürümünü varsa güncellemenizi öneriyor.sonra sorun geçmezse donanımızı kontrol edin diyor.Bir de dikkat edilmesi gereken nokta sürekli bu hatayı görürseniz bu iki ihtimal gerçekleşir yani tek seferde bu bir anlam ifade etmeye bilir. Kolay gelsin...

SezgiErkilic
16-08-2017, 11:16   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

teşekkür ederim yanıtınız için güncellemeleri tam hdd sıkıntılı sanırım sql i harddiske yazarkende hata verdi zaten

White-Fox
16-08-2017, 13:12   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

hdd hatalarını taramayı deneyin hatanın ne olduğuna bakın belki windows bir çözüm sunabilir.Bellek adreslerini tutan pointerlarda beklenmedik bir değişim olmuş olabilir.

SezgiErkilic
16-08-2017, 13:21   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

hataları taratmayı denedim fakat düzeltmiyor başka error veriyor