acil yardım pls !

vip_2000
18-05-2011, 17:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

!!! slm arkadaşlar benim diz üstü pc de bir sorunum var ve ne yapacağımı bilmiyorum. Bende  acer 5741g nootbook var ve aldığım günden beri bluetooth sorunum var driver ler de değişik ler denedim ama sorunumu bir türlü cözemedim pc nin özelliklerinde bluetooth var ama kullanamıyorum acil yardımlarınızı bekliyorumAğlıyor
işletim sistemi:  windows 7 ultimate  64bit

ekran kartı
18-05-2011, 17:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Öncelikle Türkçe ile ilgisi olmayan "pls" gibi kelimeleri kullanmayalım lütfen.

Sorununuza gelirsek 'Başlat' menüsünü açın arama kutusuna Bluetooth yazın. En üstte Bluetooth Dosya Aktarımı çıkacaktır. Onu açın. Açılan pencerede işlem yapabilir musunuz? Ya da ne gibi uyarı veriyor?

G00GLE
18-05-2011, 17:51   |  #3  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

Eğer kasa üzerindeki bluetooth tuşuna bakarak var diyorsanız yanlış düşünüyorsunuz. acer bilgisayarların çoğunda o tuş var ve bluetooth yoktur. harici bir usb bluetooth aygıtı takarsanız o tuşla kapatıp açabiliyorsunuz.bana sorarsanız aygıtı usb den çıkarmak tuşu kullanmaktan daha kolay ama acer böyle bir güzellik düşünmüş. yapacak bişey yok.

vip_2000
19-05-2011, 11:15   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: ekran kartı  
Öncelikle Türkçe ile ilgisi olmayan "pls" gibi kelimeleri kullanmayalım lütfen.

Sorununuza gelirsek 'Başlat' menüsünü açın arama kutusuna Bluetooth yazın. En üstte Bluetooth Dosya Aktarımı çıkacaktır. Onu açın. Açılan pencerede işlem yapabilir musunuz? Ya da ne gibi uyarı veriyor?

dediğiniz gibi denediğimde başlat menüsünden Bluetooth simgesine tıkladığımda hiç bişi yapmıyor ne uyarı var ne bi işlem sanki öyle bir komut verilmemiş gibi bekliyor

vip_2000
19-05-2011, 11:38   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: G00GLE  
Eğer kasa üzerindeki bluetooth tuşuna bakarak var diyorsanız yanlış düşünüyorsunuz. acer bilgisayarların çoğunda o tuş var ve bluetooth yoktur. harici bir usb bluetooth aygıtı takarsanız o tuşla kapatıp açabiliyorsunuz.bana sorarsanız aygıtı usb den çıkarmak tuşu kullanmaktan daha kolay ama acer böyle bir güzellik düşünmüş. yapacak bişey yok.

hayır makinen kasasında böyle bir tuş yok ama özelliklerinde var diye yazıyor eğer yok sa ayrı bir tak çalıştır bluetooth cihazı almam mı gerek ?