acil yardım virüs var

HPQ-User
18-01-2009, 22:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

recep-78 sormuş:
hızlı çalışır ikene bilgisayar şu anda gayet yavaş çalışıyor .virüs programları ingilizce oldugu için anlamıyorum.yönlendirme yaparmısınız lütfen

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
belli bi markası yok özelliklerii bilmiyorum.genelde oyun oynuyorum bilgisayarla

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Hallederiz_87
18-01-2009, 23:01   |  #2  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
934 mesaj

http://www.gezginler.net/modules ... ti-malware&lid=7701 İndirGöz kırpma Prog.(Türkçe)

Son Düzenleme: Hallederiz_87 ~ 18 Ocak 2009 23:02
Metal_Milita
18-01-2009, 23:06   |  #3  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

Virüs programının ne olduğunu söylersen belki yardımcı olabiliriz arkadaşın linkte verdiği virüs programı her virüsü silemiyor sadece malware virüsleri için yapılmış bir program bu senin sorunu daha başka virüslerden olabilir

Son Düzenleme: Metal_Milita ~ 18 Ocak 2009 23:15
Banned
18-01-2009, 23:13   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

virüs var demişsin ama bilgisayarın yavaş çalışması sadece bilgisayarda virüs olduğunu göstermez sürekli program artıklarının birikmesi disk birleştirme ve chedisk yapılmamasıda bu sorunu ortaya çıkarır.tabiki virüste ağır çalışmasına yol açar bu sorundan kurtulmak için öncelikle bu programlar bilgisayarında yoksa mutlaka kurup modem kapalı olarak tarama yaptır.
spybot(tarayıcıları kapatıp bağışıklama özelliğini mutlaka kullan)
trojan remover
Malwarebytes' Anti-Malware
combofix programınıda zararlıları temizlemek için indirip kullanman çok iyi olur.bu programı çalıştırmadan önce modemi kapat bilgisayarı güvenli moda al(yeniden başlarken f8 tuşuna basılı tut ve güvenli modu seç)ve program sana bir liste verene kadarda sakın durdurma ve başka bir program ya da pencere açma).
antivirüs olarak da sana avira antiviri öneririm.
yukarıda yazdığım bilgisayar sorunları içinse kullaman gereken programlar.
ccleaner
tune up
TweakNow RegCleaner
Advanced SystemCare
Glary Utilities
ayrıca bilgisayarından bir program kaldıracağın zamanda windowsun program ekle/kaldırını kullanman her program kaldırışında arkasında bir sürü kalıntı ve bilgisayarın için fazladan yük biriktirir.bunun için revo ya da Your Uninstaller kullanmanı öneririm.

Hallederiz_87
18-01-2009, 23:14   |  #5  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
934 mesaj

PC'in kasılıyorsa kesin virüs vardır..