acil yardım

bohemiann
10-12-2009, 19:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Dostlar, çok acil bilgisayardan anlayan bir arkadaşa ihtiyaç var. Dosya bekçisi isimli bir programla bir dosya daha önce şifrelenmiş olmakla birlikte bu dosyanın şifresi bugün itibariyle unutulmuştur. Aksi gibi programda silinmiş olup elimizde sadece bu içindeki verilere ulaşılamayan kilitli dosyamız kalmıştır. Şimdi, programı yeniden yüklesek de değişen bir şey olmamakta. Herhangi bildiğiniz bir şifre kırıcı; klasörü açmamızı sağlayacak bir program var mı? Çok acil bu verilere ulaşmamız lazım. Şimdiden teşekkürler

Semih Özyurt
10-12-2009, 20:04   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum okumuş oldugum bazı forum sitelerinde şifresini unuttuğun taktirde açamayacağın söyleniyor ama benim aklıma şöyle bir fikir geldi şimdi öncelikle handy recovery 4.0 programını kurup lisans keyini girdiğin zaman (internette bulabilirsen bulamassan craklı olarak mutlaka bulursun)  şifrelediğin klasörü komple silip geri dönüşümdende kaldır daha sonra programı çalıştırıp şifrelediğin klasörü bulmaya çalış buradaki amaç klasörü bulup içindekileri almaktır biraz riskli olsada mutlaka sonuç alırsın

G00GLE
10-12-2009, 20:08   |  #3  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

şifreli dosyayı winrar veya 7zip gibi bir program ile sıkışıtırıp, sıkıştırılan dosyadan açmayı bir deneyin. ( dediğiniz programı bilmiyorum ama şifreleme programlarının çoğu bu şekilde bir açığa sahip.)

bohemiann
10-12-2009, 20:25   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: Semih Özyurt  
dostum okumuş oldugum bazı forum sitelerinde şifresini unuttuğun taktirde açamayacağın söyleniyor ama benim aklıma şöyle bir fikir geldi şimdi öncelikle handy recovery 4.0 programını kurup lisans keyini girdiğin zaman (internette bulabilirsen bulamassan craklı olarak mutlaka bulursun)  şifrelediğin klasörü komple silip geri dönüşümdende kaldır daha sonra programı çalıştırıp şifrelediğin klasörü bulmaya çalış buradaki amaç klasörü bulup içindekileri almaktır biraz riskli olsada mutlaka sonuç alırsı

teşekkürler bunu deneyeceğim; dosyanın yedeğini alıp yapmakta yarar var. teşekkür ederim.

bohemiann
10-12-2009, 20:26   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: g00gle  
şifreli dosyayı winrar veya 7zip gibi bir program ile sıkışıtırıp, sıkıştırılan dosyadan açmayı bir deneyin. ( dediğiniz programı bilmiyorum ama şifreleme programlarının çoğu bu şekilde bir açığa sahip.)

bunu denedim maalesef işe yaramıyor... teşekkürler...

Semih Özyurt
10-12-2009, 20:29   |  #6  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

dedigim yöntemi deneyip sonucu burayada yazarsanız iyi olur kolay gelsin

bohemiann
10-12-2009, 20:31   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: Semih Özyurt  
dedigim yöntemi deneyip sonucu burayada yazarsanız iyi olur kolay

tabi yazarım..

bohemiann
10-12-2009, 20:54   |  #8  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: bohemiann  

tabi yazarım..

maalesef... dosyayı ismi değişmiş bir şekilde buldum programla ancak aynen içindekiler görünmüyor, o şekilde tekrar yüklediğimde de aynen geri geliyor dosya, boş bir şekilde...