acil yardım

Emre Akkuş
15-06-2012, 17:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar pc ye format atcaktım atamadım sonra harddiski çıkarıp başka pcye takıp format attım sonra yerli yerine herşeyi doğru şekilde taktım. sonra bi yerden d-link diye masaüstünü kablosuz ağa bağlayan bi aparat aldım.onu takim derken şu resimdekileri çıkardım 2 sini taktımda üstünde power led, power sw, hdd ledi tam takamadım onların yerini bide power tuşuna basıyorum kasa çalışmıyor ama anakartta yeşil ışık yanıyor anakart modeli asus intel P5G41-M LX

resimler ;

Tekno_Loji
15-06-2012, 18:09   |  #2  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

Merhaba benimde bu montaj hakkında çok bilgim yok ama şöyle bir taslak buldum. Bunu anlayan varsa sana yardımcı olan birisi olur sanırım yada sen biliyorsan bir bak...

[url=http://bit.ly/c25MCx][/url]

Fpanel kısmındaki bağlantıları yapacaksın sanırım. Benim pek bilgim olmadığından nasıl bağlantı yapılacağını bende bilmiyorum ama bilen birisi vardır sanırım.

Yukarıdaki adresten türkçe kurulum klavuzu var. Dosya içinden çıkan pdf dosyasına da bir bak istersen

Son Düzenleme: Tekno_Loji ~ 15 Haziran 2012 18:16
Tekno_Loji bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Emre Akkuş
15-06-2012, 18:56   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

güç kaynağı çalışmazsa anakart çalışır mı ki

Tekno_Loji
15-06-2012, 19:18   |  #4  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

Işık yandığına göre güç geliyordur sanırım. Power'ı bağlayamadığından bilgisayar açılmıyor muhtemelen.

okinkurt
15-06-2012, 20:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Aynısı basıma geldi gecen sök tak sök tak mafoldum bi takıyorum dvd ısıgı yanıyoa start tusuna basınca makina calısmıyo bi takıyorum kendi acılmaay calısıyı olmuyo sonunda dogru taktım düzeldi sende yanlsı takıyosun büyük ihtimal ondan acılmıyor bütün ısıklar yansa pc de o start a yarıyan vatandası takmadımı olmaz :D keske cıkartırken baksaydın ne nereye giriyor.

okinkurt bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Emre Akkuş
15-06-2012, 22:11   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

sağolun arkadaşlar olay büyük bi ihtimalle bu yüzden oldu Gülüş denemedim ama yarın deniycem 

sizinde dediğiniz gibi büyük bi o yüzden oldu ben d-link diye bişey aldım yazıda bahsetmiştim masaüstünü kablosuz ağlara bağlamak için onu takıcaktım takamadım sonra aceleye geldi bende hepsini söktüm bakmadan sonra farkettim kabloları çekinçe geliyomuş Gülüş yani biraz daha yer acabilirmişim. olsun bi deneyim oldu hepinize yardımınız için çok teşekkür ederim...

bu arada bi foruma girdim  okuduğumda işte yazıyodu yeşil ışık yanıyor ama pc açılmıyor adam yazmış güç kaynağı yanmıştır diye bide kesin konuşmuş ama ben harddiski çıkarmadan önce çalışıyordu. bi sorun yoktu. tek işletim sistemi biosu desteklemiyodu onu da format atarak halleddim nese hayırlı akşamlar .. 

hepinize iyi forumlar dilerim.

netrunner
16-06-2012, 10:25   |  #7  
netrunner avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
1,180 mesaj

senin durum bende olmuştu ekran kartını takarken psub degistirdim kabloları yanlış takmısım daha dogrusu data kablosunun bi yerini yanlış yere takmışım dvd ve hafıza kartının ışıkları yanıyodu fakat kasaya güç gelmiyodu aceba sendede öyle bişey oldumu ?

Emre Akkuş
16-06-2012, 16:38   |  #8  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: netrunner  
senin durum bende olmuştu ekran kartını takarken psub degistirdim kabloları yanlış takmısım daha dogrusu data kablosunun bi yerini yanlış yere takmışım dvd ve hafıza kartının ışıkları yanıyodu fakat kasaya güç gelmiyodu aceba sendede öyle bişey oldumu ?

GALİBA DEDİĞİNİZ GİBİ OLDU İŞTE RESİMDE GÖSTERSİKLERİMİ ÇIKARTMIŞTIM ONDAN SANIRIM HEPSİNİ TAKTIMDA O RESİM DEKİLERİ TAKAMAMIŞTIM.