Acil yardım

ugurlama
19-02-2013, 20:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

arkadaşlar bende western digital 1 trB hard disk ve yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum. ama son zamanda nedense Bazı sorunlar vermeye Başladı bunlar bazen bilgisayar görüyor ,bazen görmüyor gördüğü zamanda veri transferi yapmıyor(hard disk'ten bilgisayara atmıyor) yada atsa da 1-2 tane atıyor sonra "disk okumuyor" diye msj geliyor.ve bu sorun sürekli karşıma çıkıyorum Bunun için veri kurtarma programları varmı acabna

cooblenim
19-02-2013, 21:38   |  #2  
cooblenim avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
61 mesaj

kardeşim o hard diskin içini açtığında 

veya

gibi parça bulunur bilgisayarın okuması için ek bi parçaya ihtiyaç duyar

üstteki parça gibi işte senin harddiskinde o parça zarar görmüş yenisini satılıyor fakat bulması biraz zor :)

cooblenim bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ugurlama
19-02-2013, 22:57   |  #3  
OP Taze Üye
16 mesaj
Alıntı: cooblenim  
kardeşim o hard diskin içini açtığında 

veya

gibi parça bulunur bilgisayarın okuması için ek bi parçaya ihtiyaç duyar

üstteki parça gibi işte senin harddiskinde o parça zarar görmüş yenisini satılıyor fakat bulması biraz zor :)

kardes teşekkürler verdiğin bilgi için ama veri kurtarma yerleri var onlara yollarsam çok faiş fiyatlar söylüyorlar

DiamondMines
20-02-2013, 00:41   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: ugurlama  
arkadaşlar bende western digital 1 trB hard disk ve yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum. ama son zamanda nedense Bazı sorunlar vermeye Başladı bunlar bazen bilgisayar görüyor ,bazen görmüyor gördüğü zamanda veri transferi yapmıyor(hard disk'ten bilgisayara atmıyor) yada atsa da 1-2 tane atıyor sonra "disk okumuyor" diye msj geliyor.ve bu sorun sürekli karşıma çıkıyorum Bunun için veri kurtarma programları varmı

Donanımsal sorun var gibi, bad sektör oluşmuş olabilir. Aşağıdaki yazılımları tek tek dene, bak bakalım kurtarabilirmisin. HD Tune ile tarama yap bu arada. Yazılımlar: 

Son Düzenleme: DiamondMines ~ 20 Şubat 2013 00:41
ugurlama
28-02-2013, 21:14   |  #5  
OP Taze Üye
16 mesaj

arkadaşım kusura Bakma Biraz geç cevap yazdım Bunlardan önereceğin varmı senin işte Budur diye önereceğin