acil yardımınız lazım flash player sorunu var

safranboy
22-01-2007, 21:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Arkadaşlar Adobe nin sitesinden flash player yüklüyorum "başarıyla yüklendi" yazmasına karşın bir türlü bazı internet sitelerine giremiyor ve "flash player yüklenmeli" mesajıyla karşılaşıyorum,işimi yapamıyorum sinir oldum bu duruma acaba sorun nedir bişeyleri eksik mi yapıyorum.Adobe nin sitesinden "flash player download" kısmına girdiğimde bilgisayara inen bir dosya olmuyor yani bir kurulum dosyası falan indirmeden direkt sitenin üzerinde bir müddet işlem yapıyor ve yüklendi yazıyor bunuda anlamadım sorun bundan mı acaba

BOOMFUNKMCS
22-01-2007, 21:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

sanırım flash player yüklememiş arkadaşım.

safranboy
22-01-2007, 22:48   |  #3  
OP Taze Üye
17 mesaj

indirdim kuruyo ama programlar kısmında hiçbiryerde yok görünmüyo

safranboy
22-01-2007, 23:04   |  #4  
OP Taze Üye
17 mesaj

yüklerken su yazıyor:setup could not find your browser's plugins directory başka yere yüklerseniz sorun olabilir diyor next diyorum yüklüyor gibi oluyor ama yüklemiyor

BOOMFUNKMCS
22-01-2007, 23:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

neden yüklenmiyor bilmiyorum arkadaşım ama zaten yüklense bile bunu program ekle/kaldırda göremezsin bilgisayar için gerekli bir yazılım olduğundan görünmüyor sanırım.birde pc ne java ve activex i yükle arkadaşım sorunun kaynağı bunların eksikliğide olabilir.

başarılar...

chiemsee111
23-01-2007, 04:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Bu ilk yazin icin ; yüklenme ile ilgili hic bir sey acilmiyorsa  sebebi bloke edilmesidir. MSN Toolbar, Google Toolbar vs. yada ie veya firefox. ActiveX i bloke ediyor ve yükleme baslayamiyor. Bunu icin hemen sayfanin menü bölümü altinda sari - turuncu renklerde bir satir olur ve uyariyi orda yazar. Ses var ise birde plop duyarsin
ikinci yazin
Öncelikle "Basari ile yüklendi" degil, basari ile indirildi diye anliyorum ben . download= indirmek , Install= yüklemek ayrica büyük ihtimalle baska yere yüklerseniz sorun CÖZÜLÜR !!! yaziyordur. Tam o anda yükleme menüsünde browse a tiklayip yüklencegi yeri secmen gerekiyor.
Browser inin flash playeri yükleyebiliecegi plug in Yöneticisinin yerini bulamamis. Bu hata genellikle Firefox ta meydana gelir özellikle windows media player plug in gibi seyler yüklemeye calisirsak genelde firefox "yüklenemdi ! manuel yükleme yapmak icin tiklayiniz" gibilerinden bir uyari acar.   IE ile yüklüyor isen C:\WINDOWS\Downloaded Program Files ta ise bu program oradan sag tiklayip silip yeniden yüklemeyi dene.
Ayrica BOOMFUNKMCS in dedigi gibi herseyden önce java, activeX gibi yazilimlarin yüklenmis olmasi gerekiyor.

safranboy
23-01-2007, 09:08   |  #7  
OP Taze Üye
17 mesaj

turuncu renkli sesli bloke durumu olmuyor..Evet aynen o sekilde plugin kısmını bulamıyor..Sistemde java v.s yuklü.Farklı bi yere kurmayı denedim yine olmadı birde silip deneyim tekrar yazarım

İtacHi_
23-01-2007, 10:26   |  #8  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

arkadaşım sen c: ye gir (yane sabit disk)ondan sora orada windoes var ona bas.içinde downloaded program files var ona bas orada adobe flash pleyer le ilgili bişe varsa yüklenmiş demektir.bide zaten yüklensede sen onu ekle kaldırda göremezsin.Bu adobe flash player yine windows dosyasının içinde bir klasöre yükleniyor.(şu anda tam olarak yerini hatırlamıyorum).sen illada göremek isteom deyosan pc de dosyayı arattır.

safranboy
23-01-2007, 19:30   |  #9  
OP Taze Üye
17 mesaj
chiemsee111
Bu ilk yazin icin ; yüklenme ile ilgili hic bir sey acilmiyorsa  sebebi bloke edilmesidir. MSN Toolbar, Google Toolbar vs. yada ie veya firefox. ActiveX i bloke ediyor ve yükleme baslayamiyor. Bunu icin hemen sayfanin menü bölümü altinda sari - turuncu renklerde bir satir olur ve uyariyi orda yazar. Ses var ise birde plop duyarsin
ikinci yazin
Öncelikle "Basari ile yüklendi" degil, basari ile indirildi diye anliyorum ben . download= indirmek , Install= yüklemek ayrica büyük ihtimalle baska yere yüklerseniz sorun CÖZÜLÜR !!! yaziyordur. Tam o anda yükleme menüsünde browse a tiklayip yüklencegi yeri secmen gerekiyor.
Browser inin flash playeri yükleyebiliecegi plug in Yöneticisinin yerini bulamamis. Bu hata genellikle Firefox ta meydana gelir özellikle windows media player plug in gibi seyler yüklemeye calisirsak genelde firefox "yüklenemdi ! manuel yükleme yapmak icin tiklayiniz" gibilerinden bir uyari acar.   IE ile yüklüyor isen C:\WINDOWS\Downloaded Program Files ta ise bu program oradan sag tiklayip silip yeniden yüklemeyi dene.
Ayrica BOOMFUNKMCS in dedigi gibi herseyden önce java, activeX gibi yazilimlarin yüklenmis olmasi gerekiyor.
downloaded prog files kısmında sadece java runtime var başka bir şey yok ve suanda sistemde son sürüm yüklü

chiemsee111
24-01-2007, 03:22   |  #10  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Demekki yüklenmemis. Birseyler onu engelliyor olmali. Yükleme yaptigin sirada firewall vs tüm güvenlik yazilimlarini kapatip dene. Ayrica hangi browser ile yüklüyorsun?
Bazen sistem geri yükleme kapali iken yüklemeler engellenir. Arkadasim sadece java runtime var diyorsun bende windows genunie advantage tan shockwave, messenger, java ya kadar 11 tane element yüklü orada. Windows update yapabiliyormusun sen peki? Orjinalmi XP ?

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 24 Ocak 2007 03:23
safranboy
24-01-2007, 09:06   |  #11  
OP Taze Üye
17 mesaj

internet ex kullanıyorum evet update yapabiliyorum bugun opera yükleyip deniycem

ctoremis
29-01-2007, 11:52   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj
safranboy
Arkadaşlar Adobe nin sitesinden flash player yüklüyorum "başarıyla yüklendi" yazmasına karşın bir türlü bazı internet sitelerine giremiyor ve "flash player yüklenmeli" mesajıyla karşılaşıyorum,işimi yapamıyorum sinir oldum bu duruma acaba sorun nedir bişeyleri eksik mi yapıyorum.Adobe nin sitesinden "flash player download" kısmına girdiğimde bilgisayara inen bir dosya olmuyor yani bir kurulum dosyası falan indirmeden direkt sitenin üzerinde bir müddet işlem yapıyor ve yüklendi yazıyor bunuda anlamadım sorun bundan mı acaba
tamer22
04-10-2007, 00:20   |  #13  
Taze Üye
3 mesaj
safranboy
indirdim kuruyo ama programlar kısmında hiçbiryerde yok görünmü
masolak
12-12-2007, 14:05   |  #14  
Yıllanmış Üye
179 mesaj
BOOMFUNKMCS
sanırım flash player yüklememiş arkadaşım.

ewaleen
09-05-2009, 12:46   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj

yaa arkadaslar aciL yardım ıstıorum ben ındırıyorum hersey normal kurulurken yarıda yüklnemedi ıpucu ıcın bi siteye bakın diyo anlıyamadım bana yardım edermıssıınnz..

neter
13-05-2009, 15:25   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

başlat çalıştırdan komut satırına
secedit /configure /cfg %windir%\repair\secsetup.inf /db secsetup.sdb /verbose

yaz çalıştır biraz bekle işlem tammm

Son Düzenleme: neter ~ 13 Mayıs 2009 15:26
Süleyman.
13-05-2009, 16:28   |  #17  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Your Uninstaller veya Revo Uninstaller yazılımlarından biriyle Flash Player'ı kaldırın. Sonra buradan indirdiğiniz setup dosyası ile kurun:

abidinbayraklilar
14-06-2009, 01:49   |  #18  
Taze Üye
11 mesaj

arkadaslar bilgisayarım flash player olmasına karşın bilgisayar yok kabul ediyo :) internet sitelerinde bi problem yaşamiorm ama messenger flash player yükle diyo yükliyorum yeniden ama yine aynı şey karşıma cıkıyo:) program ekle kaldırda falanda gozukuyo flash playerim.ne yapmam gerkiyo ? yardımlarınızı bekliyorum iiyi geceler

abidinbayraklilar
14-06-2009, 01:50   |  #19  
Taze Üye
11 mesaj

he birde windows live messenger kullaniorm en son sürüm.bugun bi sorun cıktı sanırım yine flashla ilgli.goruntulu arama yaptıgımda 20 saniye sora sorun veriyo ve msn düşüyo.

memoli_1993
14-06-2009, 18:59   |  #20  
Taze Üye
6 mesaj

yha eet bende facebook ta bazen video izleyeceğim zamn bana flash playerin güncellenmesi lazım dior bazen oluo bazen olmuyo aynı sorunu yaşıorum bende

mancukya
15-06-2009, 19:26   |  #21  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Flash Player 10.0.22.87 (IE) - Download

Flash Player 10.0.22.87 (Non-IE)

Yuklerken internet explorer non ie versiyondada opera, chrome yada firefox kapali olmasi gerekiyor.

polat7
26-09-2009, 18:38   |  #22  
Taze Üye
1 mesaj

Selam Arkadaslar,

Adobe Flash Problemi bende de vardi. Pc mi yeni aldim ve vista ile calisiyor. Sorun internet explorerle girdiginiz zaman oluyor. Size tavsiyem google chrome yi yüklemeniz ve buradan internet girmenizdir. Yükledikten sonra Google Chrome amblemini masa üstüne atin ve her internete girmek istediginizde internet explorer i degil google chrome yi tiklayin. Birde ana sayfaninizi google.com.tr olarak ayarlayin. Baya hizli gireceginizi göreceksiniz.

haggarddd
08-04-2010, 18:51   |  #23  
Taze Üye
1 mesaj

bende bu sorun vardı saolasın arkadaşlar yardımcı oldu herkes anlamıştır ama bende tekrar ediyim ark.ların dediğini C(Yerel Disk)/Windows/Downloaded Program Files/Onun İçindeki Adobe Simgesini Silin           Yükleyin Bende Oldu..

bilal72
01-09-2010, 02:23   |  #24  
Taze Üye
1 mesaj

Evet arkadaşlar uzun süredir herkesin problemi olan  Adobe Flash Player sorunun çözdümmm..Aşağıdaki linktenn indirebilirsinizz çalıştırın kendisi otomatik tarayacaktır..Tarama bittikten sonra yeniden başlatınn sorun çözülmüştür Alkış

http://rapidshare.com/files/416338983/combofix.rar

~~~~KaBuSssss~~~~~~

kskizgi
01-12-2011, 01:47   |  #25  
Taze Üye
1 mesaj

user32.dll sistem DLL'sinin bellekte konumu değişirildi.Uygulama düzgün çalışmayacak. Konum değişikliği, C://WINDOWS/system32/Shell32.dll DLL'si Windows sistem DLL'leri için ayrılmış bir sistem aralığında bulunduğu için yapıldı. DLL üreicisi ile yeni bir DLL edinmek için başvurun  diye bis orun çıkıyo indirdikten sonra yükleme esnasında ne yapılabilir face de video açılmıyo alternatif bi playyer var mı?