Açılamadan kapanan klasör ve bileşenler!

HPQ-User
01-02-2009, 04:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Deacer sormuş:
Bir kaç gün önce aldığım Laptop ımda bazı sorunlar yaşıyorum. Herşey normal iken birden bire
Windows Update, Sistem Özellikleri, Oyunlar kısayolu gibi bazı yerlere erişimde sıkıntı çekmeye başladım.
örneğin; başlat menüsündeki oyunlar linkline tıkladığımda pencere açılır açılmaz kapanıyor.
Aynı şekilde windows update, görev çubuğunda bir an beliriyor ya da belirmiyor ve ardından kapanıyor. ama garip bir şekilde kendi kendine güncelleştirmeleri yapabiliyor. Fonksiyonunu kaybetmedi yani.
Sistem özellikleri (bilgisayarım-<özellikler) aynı şekilde açılmıyor.

Bilgisayarda lisanslı KIS 2009 kurulu, hiç bir zararlı ya da benzeri birşeye rastlamadı. Emin olamadım Nod32 kurdum aynı şekilde temiz çıktı. HijackThis ile de inceledim sonuç aynı.

Bilgisayar konusunda pek acemi olmadığım için bir kaç deneme yaptım. Restore kurulumunu tekrarladım. Sistem geri yüklemeyi çalıştırdım. Tekrar Windows kurdum yine aynı süre içinde tekrarladı.

Teknik servis v.s gibi saçmalıklarla uğraşmak istemiyorum açıkçası, bilgisayara ihtiyacım var. Orada geçireceği süreyi kaybedemem. Onca denemeden sonra eli boş çıkınca size sorayım dedim. Şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
MSI Laptop.
Radeon HD3470
3GB Ram
İşlemciyi  bulamıyorum malesef sorundan dolayı.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.5.30729; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0; .NET CLR 3.0.30618)

korkor
20-04-2009, 01:24   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Benzer sorunu ben de yaşıyorum. Windoes Update ve bluetooth aygıtları pencersinde. Çözüm bulabildiniz mi acaba?

uguler1
20-05-2009, 22:26   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

Aynı sorun bende de var. Ben sorunun kaynağını buldum gibi. Bilgisayar klü dil paketini kaldırıyor ve sonra bilgisayar başlayınca güncelleştirmeler yapılandırılıyor ve bu sorun çıkıyor.
İstersen sen de bak sistem geri yüklemeyi açınca o listede "Kaldır: Dil Paketi Kaldırma" yı mutlaka görürsün.
Bu sorunu çözebilecek varsa lütfen yardımcı olun.

pulsar15
27-01-2010, 02:43   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

uguler1'in dediğini ben de farkettim ama sistemi o noktaya geri döndürmek dışında bir çözüm bulamadım, kendi kendine dil paketini kaldırması ilginç, zaten bir adet dil paketi yüklü bilgisayarda. sorun tekrar oluştuğu zaman sistemde yüklü olan tek dil paketi olan Türkçe'nin kaldırılıp kaldırılmadığına bakacağım, başlat'tan lpksetup yazarak siz de bakabilirsiniz, çözüm bulan varsa lütfen buraya yazsın.