Açılışta Monitörde Renkler Karışıyor

HPQ-User
06-01-2009, 20:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

OperaX sormuş:
Ekran kartımı yaklaşık 2 ay önce internet üzerinden aldım. Son 2-3 haftadır bilgisayarımı açınca ekranda karışık karışık renkli şeritler oluşuyor. Reset atsam bile yine aynı oluyor. Çalışmaya başladıktan 1-2 dk. sonra tekrar reset atınca düzeliyor. Sanki içerde birşeyin çalışması için ısınması gerekiyor gibi bir izlenim veriyor. Bazen bilgisayarı beklemeye aldıktan sonra da şöyle bir sorun oluyor. Eğer beklemeye alıp çok zaman geçtikten sonra açınca bekleme ekranı gelmiyor. Monitör açılıyor fakat siyah kalıyor. Ama beklemeye aldıktan kısa süre sonra tekrar dönersem bilgisayara sorun yapmayıp bekleme ekranından giriş yapabiliyorum.  Bu neden olur? Yardımcı olursanız sevinirim. Bilgisayarım 5 yıllık bir bilgisayar. En son eklediğim donanımlar, yaz aylarında  ram ve sonrasında 2 ay önce aldığım ekran kartı oldu.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Intel P4 3.0 Ghz. İşlemci
Asus P4 P800 SX Anakart
Seagate 80 GB HDD + WD 500 GB EXT HDD
1.5 GB Ram
Philips 107/T6 Monitör
Sapphire 512 MB Ati X 1650 Ekran Kartı
Creative SoundBlaster 7+1 Ses Kartı
LG CD-RW + Nec DVD-RW
Feel Hurricane 2 Kasa

İnternet Tarayıcı: Opera/9.63 (Windows NT 5.1; U; en) Presto/2.1.1

_cypher_
06-01-2009, 22:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,389 mesaj

reset konusunu bilmiyorum ama uzun beklemenin ardından acılmaması biostan hdd nin belli bir sure kullanılmayınca kapatılmasını secmeniz olabilir.eski anakartlar hdd yi kapatmada basarılı ama tekrar calıstırmak konusunda aynı basarıyı gosteremiyorlar bu da soylediiniz hatayı doguruyor