AÇILIŞTA PHOTOGALLERY

SLBORAT
24-06-2009, 21:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Hp dizüstü pc var.her açtığımda önce windows installer yükleme ekranı çıkıyor hemen ardından photogallery yüklemeye çalışıyor.Ve defalarca cancel/iptal tuşlarına basmam gerekiyor.Basmayıp yüklemesini beklediğimdede yaklaşık15-20 kadar error uyarıları veriyor hepsinde tamam demem gerekiyor.Bunun sebebi yada çözümü nedir.İyice delirtti çünkü..Teşekkür ederim şimdiden..

Mustafa@PC
24-06-2009, 22:21   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Başlat/çalıştır/mscongig yazıp enterlayın, başlangıç sekmesinde bununla ilgili bir girdi var mı bakın.

Süleyman.
24-06-2009, 22:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

"Windows Installer Cleanup Utility" indirip behsettiğiniz uygulamayı kaldırın. İnternette ararsanız hemen bulursunuz, Microsoft'tan indirin.

derdani
25-06-2009, 08:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
183 mesaj

Bu hatayı bende çok yaşardım -> Yazıcı ile ilgili bir durumdur

..........

Hata ekranının sonunda bir dosya isteyecek
HP kurulum CD'sini CD sürücüsüne sürün
CD'deki Setup/Photogallery klasörü içindeki dosyayı gösterin
Hata ekranında TAMAM'ı seçin

................

Kullandığınız registry temizlik programlarından biri bu hataya neden olur
O programı bulun ve bir daha kullanmayın

Son Düzenleme: derdani ~ 25 Haziran 2009 08:49
SLBORAT
25-06-2009, 14:34   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj
Mustafa@PC
Başlat/çalıştır/mscongig yazıp enterlayın, başlangıç sekmesinde bununla ilgili bir girdi var mı bakın.
Dediğinizi yaptım fakat windows bu uygulamayı bulamıyor diye bir uyarı veriyor.Bu arada Hp driver cd side kayıp malesef.

derdani
25-06-2009, 14:36   |  #6  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

HP'nin kendi sitesinden indirebilirsin

SLBORAT
25-06-2009, 14:38   |  #7  
OP Taze Üye
7 mesaj
derdani
Bu hatayı bende çok yaşardım -> Yazıcı ile ilgili bir durumdur

..........

Hata ekranının sonunda bir dosya isteyecek
HP kurulum CD'sini CD sürücüsüne sürün
CD'deki Setup/Photogallery klasörü içindeki dosyayı gösterin
Hata ekranında TAMAM'ı seçin

................

Kullandığınız registry temizlik programlarından biri bu hataya neden olur
O programı bulun ve bir daha kullanmayı

temizlik programları olarak pekçok var malesef.spyware doctor ve Fx sasser ve FXvunda b truva atı var.Gerçi sadece spyware kurulu diğerleri sanırım isteğe bağlı çalışıyor.Zone alarm vardı sildim.Bu arada hp driver cd si de kayıp bir kopyası var pc de kayıtlı ama nasıl hangi programı kullanacağımı bilemiyorum..

derdani
25-06-2009, 16:18   |  #8  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

Program ismi tabiii ki veremem ama en son Tuneup Utilities 2009 kullandıktan sonra live messenger ile aynı problemi yaşadım ve Tuneup programını kaldırdım

bir kopyası var pc de kayıtlı ama nasıl hangi programı kullanacağımı bilemiyorum..
Kopya, ıso formatında ise Nero Express yardımı ile CD'ye yazdırabilirsin

Çoğunluk Nero kullandığı için bu örneği verdim

Son Düzenleme: derdani ~ 25 Haziran 2009 16:18
SLBORAT
29-06-2009, 00:16   |  #9  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
Tekrar merhaba.msconfig yazıp başlangıç sekmesini kontrol ettim ancak bu uygulamayla ilgili hiç bir şey yok.Cleaning programınıda indirip denedim olmadı.Kayıt defterinden microsoft hizmetleri hariç tüm uygulamaları kapatıp yeniden başlattığımda bu sorun çıkmıyor fakat diğer tüm uygulamalarıda açmıyor haliyle.verdiği hata kodlarınıda yazıyım isterseniz öncelikle hpqthb08.exe uygulama doğru olarak başlatılamdı diyor.ardından windows installer penceresi açılıyor ordan photogallery penceresini açıp yüklemeye çalışıyor ve error 1935 uyarısı veriyor.ayrıca internal 2908 ve HRESULT:0x8002802F. şeklinde bir hata mesajı veriyor.microsofta bu hatayı aradım ama bulamadım.Sorun muhtemelen HP driver ı yüklediğimde geçecek ancak oda kayıp:(başka aklınıza gelen bir çözüm varsa lütfen yardımcı olun.