Acill Yardım Ağ Paylaşımı İle İlgili..

ADONIS_NECO
04-01-2009, 18:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Arkadaşlar Sizlere Bir Sorum Olcak
İnternet Cafenin Birinde Flash Bellek Yazma Koruması Falan Yok Flash Bellek Takmak Sernest
Ana Makine Üzerinden Verilen Paylaşımlara Baktığımda Paylaşım Müzik Film Oyun Kurulumları Ve Programları İçermekte Hepsine Girmek Serbest fİLMLERİ Müzikleri Oynatabiliyosun ama Flash Bellege Veya Bilgisayarın Herhangi Bir Yerine Kopyalamaya Çalıştığımda Kopyalanmıyor
Makine Herhangi Bir Uyarı Falan Da Vermiyor Ne Masaüsütne Nede Flash Belleğe Kopyalayamıyorumm Acaba Dedim Benim Oturduğum Makinede mi Sorun Var oÖLE bİŞEYDE değil Neredesye 24 Makinenin 20sine Otırmuşumdur Hepsinde Böle
Bu Akınsoft Cafe Plus Programının Bir Ksıtlamasımı Yoksa Benim Bilmediğim Başka Bir Kıstlama mı Var Ve Bu Kısıtlama Kaldırılabilirmi Bilen Veya Anlatabilecek Olup Bana Yardımı Dokunursa Çok Sevinirim

Blacksmith
05-01-2009, 16:51   |  #2  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
312 mesaj

kardes o programda var olmasıyla bırlıkte windowsun kendındede soz konusu durum var..yanı ısını bılen bır kullanıcı bazı ayarlarla paylastıgı dosyayı read only yanı sadece okunabılır durumuna sokuyor bu durumuda dıgerlerı programla acıp ızılıyor ama kopyalayamıyor kesemıyor sılemıyor..bu durumdada ya dosya yazmaya karsı korumalı yada windows aranılan dosyayı bulamadı gıbı uyarılar verıyor bıldıgım kadarıyla.

Fatih_ARMAĞAN
05-01-2009, 16:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

read only olması kopyalamayazsın anlamına gelmez. read only olan paylaşım dosyasından bir dosya vs herşeyi kopyalayabilirsiniz. ama o dosyanın içinde bir değişikli ve yeni ekleme yapamazsınız fakat read only olan bir klasör içeriğindeki dosyayı kopyalayıp kendi pc nize yapıştırırabilirsiniz. kendi pc nize alıncada istediğinizi yaparsınız.
biraz mantıklı düşünün açıp izleyebildiğiniz, dinleyebildiğiniz ve içini açıp görebildiğiniz dosya neden kopyalanamasın ??? sadece o klasörde değişiklik yada yeni ekleme yapılamaz.

bu yüzden diğer ihtimal olma olasılığı yüksek yani ana pcden bir bloklama vs. bir işlem yapılmıştır.
kullanıcılar kopyalama yapmasın die

fakar akınsoft yazılımında ana pcden kontrollü dosya kopyalama vs. gibi kısıtlamalar mevcuttur bu tip bir kısıtlama yapılmış olabilir..

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 05 Ocak 2009 16:56