açılmayan bilgisayarda sistem geriyükleme nasıl?

robinex
05-12-2008, 18:45   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
161 mesaj

arkadaşlar arkadaşımın pc yi güvenli modda açtırdım combofix çalıştırdım como fix kendiliğinden kapandı ve pc rtık güvenli modda normal moddada çalışmıyo sürekli yazılar çıkıyo ve pc açılmadan kendine reset atıyo aklıma sadece F8 e basarak sistem geri yükleme geliyo bunu nasıl yapailirim çok aciiiiiiilllllll lütfen yardım edin

Semih Özyurt
05-12-2008, 18:59   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

güvenli moddaysa başlat programlar donatılar sistem aracları sistem geri yüklemeyi sec takvimden atacagın tarihi sec bas geri yüklesin

robinex
05-12-2008, 19:08   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

işte sorun da orda bir kez açıldı soonra ne güvenli modda nede normal açılıyo sürekli reset atıyo

f8'e basınca birşeyler yazıyo ya ordan bi yerden sistem geri yüklemeyi açabililirmiyim diye soruyorum lütfen yardım edinnnn allah rızası için rezil oldum millete :(

Semih Özyurt
05-12-2008, 19:35   |  #4  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

dostum f8 e basınca ne yazıyo mesela onu bi yazarsan sana yardım ederim ayrıca başka yerden sistem geri yüklemeyi açamassın

robinex
05-12-2008, 19:39   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

f8 basınca çeşitli açma yolları var yani
önyükleme modunu etkinleştir
vga modunu etkinleştir
dizin hizmetlerini geri yükleme modunu etkinleştirin

gibi şeyler şimdi en son mavi ekran çıktı onarılamza sistem hatası dedi......

bu pc formatla düzelirmi?

Semih Özyurt
05-12-2008, 19:41   |  #6  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

dostum sen pcni bi formatla gine sistem hatası derse sende boot sorunu olabilir fakat formattan sonra bir sorun olacağını sanmıyorum dostum kolay gelsin

Göz kırpma

robinex
05-12-2008, 20:43   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

keşke pc benim olsaydı o zaman hiç açılmasada olurdu ama pc kız arkadaşımın şimdi istanbulda virüs girmiş burdan como fix i yolladım telefonla güvenli modda çalıştırdım ne oldu anlayamadan pc açılmıyo demeye başladı anlayacağınız iyice rezil oldum..........

mancukya
06-12-2008, 23:57   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

fstfix yada combofix bunun  gibi zor virus yada malwareleri silme programlari bazen gerekli dosyalarida silmek zorunda kaliyor zaten o dosyalara zararli bulasmistir simdide sistemini acamiyorsun.
Ya format aticaksin yada önemli dosyalarin varsa silmek istemiyorsan kurtarma yapicaksin xp cdsinden

baysinasi
08-12-2008, 14:00   |  #9  
Taze Üye
12 mesaj

akla elen başlangıztecalışan secenekler sitem hatası varmı diyerek tarat vede  başka taramalarda yap derim  sona acılacakmı dene   vede sistemi geri yuklam e secenegi zaten den miyee ani şey değil olur ama  msnconfigten gec başlat

luqqa
08-12-2008, 18:16   |  #10  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

merhaba öncelikle hayırlı bayramlar.
sorun için geri yukleme noktasını açabilme ihtimali olarak.

f8 ile sistem açılısında komut desteği ile aç ı secip komut sayfası açılınca
taskmgr.exe yazarak enterlarsan windows görev yöneticisi açılacaktır. Buradan yeni görev rstrui.exe yazarak sistem geri yukleme programını çalıştırabilirsin.

veya ilk olarak taskmgr.exe yazmadan rstrui.exe de yazarsan gelebilir ama benim takip ettiğim işlem sırası taskmgr.exe oradan yeni işlem explorer.exe masaustunu gördükten sonra yeni işlem rstrui.exe oluyor. Kolay gelsin

piRe_
08-12-2008, 18:33   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Daha öncede söylediğim gibi kullanıcı profili zarar görmüş olabilir, ama ilk önce C:\WINDOWS\repair içindeki autoexec.nt ve config.nt dosyalarını C:\WINDOWS\system32 içine kopyalayın ve açmayı deneyin. Olmazsa yine C:\WINDOWS\repair deki ntuser.dat dosyasını C:\Documents and Settings\kullanıcı adı içindekiyle değiştirin ve pc yi açmayı deneyin.

Bu işlemleri daha kolay yapabilmeniz için minixp gibi cd den çalışan bir sistemle pc yi başlatmalısınız. Aşağıda bundan bahsetmiştim.

robinex
08-12-2008, 18:41   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

olmuyo ya komut desteği ni şeçince mavi ekran çıkıyo sonra restart....

luqqa
08-12-2008, 22:36   |  #13  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

xp cd sini takarak sistem onarmayı deneyebilirsiniz? veri kaybı olmadan sistem eksik ve zarar görmüş dosyaları kontrol edip duzenleyerek sistemin normal seyrine dönmesini sağlayacaktır. Bunun için normal xp kurulumu safhasında sistem onarmayı secebilirsiniz. veya iki önceki mesajla repair seceneğini de yapabilirsiniz aynı sey zaten

bahadir veli kilic
07-07-2015, 16:04   |  #14  
Taze Üye
4 mesaj

Abi benim pc birden kapandi duz modda acilmior onar diorm aramior mavi ekran guvenli mod da olmuor icinde dosyam vsr cok onemli format atmak istemiorm lutfen yardim edinEmin değil

bahadir veli kilic
07-07-2015, 16:07   |  #15  
Taze Üye
4 mesaj

Abi benim pc birden kapandi duz modda acilmior onar diorm aramior mavi ekran guvenli mod da olmuor icinde dosyam vsr cok onemli format atmak istemiorm lutfen yardim edinEmin değil

tknsyen
11-07-2015, 20:32   |  #16  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj
Alıntı: bahadir veli kilic  
Geçmiş olsun elinde kurulum dvdisi varsa onunla normal kurulum yap yalnız kurulumu yaparken diski biçimlendirmeden kurulumu yap masaüstü gözüktükten sonra dosyanı harici bir diske at ve sonra tekrar format at ama bu defa diski biçimlendir.
Sana önerim Windows updatelerini driver ve program kurulumlarını ve kendine özgü ayarlarını yaptıktan sonra Acronis True İmage yazılımıyla diskinin komple yedeğini al ve Acronis Boot Cdsi oluştur. Böyle durumlarda yedeği tekrar geri yüklersin tertemiz. Acronis sayesinde formatı unuttum diyebilirim.

Edmure Tully
16-10-2015, 20:23   |  #17  
Taze Üye
2 mesaj

konuyu hortlattım ama hocam aynı sorun bendede var dediklerinizi yaptım ama "Bilgisayaranızın sistem sürücünde oluşturulmuş hiçbir geri yükleme noktası yok Geri yükleme noktası oluşturmak için sistem korumasını açın" diyor ne yapmalıyım