açılmayan jpg resimler

HPQ-User
10-10-2008, 22:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

newbahti sormuş:
Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. sorum şu:
D sürücüm için disk birleştirme yaptım. işlem sırasında "disk alanından kazanmak için içeriği sıkıştır" ve "veriyi korumak için içeriği şifrele" seçeneklerini de onayladım. bir süre sonra bilgisayarıma format attım. formattan sonra ilgili disk üzerindeki fotoğraflarım açılmaz oldu. jpg formatlı bu fotoğraflar boyutlarında bir kayıp olmaksızın mevcutlar ancak hiç bir programla bunları açamıyorum.
işlemi geri almayı denedimse de erişim engellendi uyarı alıyorum.
fotoğraflarımı nasıl açabilirim?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
acer notbook
centrino 1,6
512 ram
128 mb ati 9700

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; GoogleT5)

Banned
10-10-2008, 23:07   |  #2  
alierenerdal avatarı
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
361 mesaj

ARkadaşım Veriyi Korumak İçin İçeriği Şifrele seçeneğini işaretleyip Bi de Üstüne Format çektiğin için O resimleri açamıyosun Maalesef.Ama çözümü var tabi ki Şimdi :
Bilgisyarım"a Gir Araçlar/Klasör Seçenekleri nde Basit Dosya Paylaşımı Kullan(Önerilen)deki İşareti Kaldır ve Uygula ya tıkla.Sonra D: Sürücüsünde sağ tıkla orda güvenlik seçeneği var oraya gir ordan "ekle"ye tıkla Nesne Adı olarak AdministrAtors veya oturum açma adını(Örnek:EV BİLGİSAYARI) yaz taMAM A TIKLA VE ORDAki bütün izin seçeneklerini işaretle...DAha sonra "...İçeriği Şifrele "kısmındaki işareti kaldır ve tekrar disk birleştirme yap.'

Yavuz Taşcı
10-10-2008, 23:11   |  #3  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

merhaba bilgisayarınızı güvenli modda açarak sisteme admin ile oturum açın.
erişemediğiniz şifreli klasörünüzün üzerine sağ tıklayıp güvenlik tabına gelin.
güvenlik tabında ise orada bulunan userlere full control yetki verip tekrar şifreli klasörünüze giriş yapmayı deneyin

qazx
10-10-2008, 23:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
560 mesaj

Özellikler - Gelişmiş - Veriyi Korumak için içeriği şifrele - Alt Klasörlere de Uygula " Seçeneği Tıklandıktan sonra eğer sisteme format attıysan bir daha o dosyayı açman imkansız.:(

newbahti
23-02-2009, 23:28   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

cevaplarınız için teşekkürler. ama malesef bi işe yaramıyor. başka önerisi olan var mı? ayrıca ilgili resimlerin bulunduğu klasör de başka bir yere taşınmıyor. mutlaka bir yolu vardır. bilgisayar dünyasında imkansız yoktur derler....

PcKoLik.SanaLKoLik
25-05-2010, 17:37   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

slm arkadaslar bende bikaç resim var. açmak istediğim zaman önizleme yok diye hata veriyor. o resimleri açmanın bi yolu var mı ?

LYDER
26-05-2010, 10:32   |  #7  
LYDER avatarı
Yıllanmış Üye
733 mesaj

Pckolık burası baska bir arkadaşın sayfası ama madem sordun cevaplıyım dosyanın uzantısını soylekı ona gore yardımcı olalım .jpg .gif .tiff .ai .cdr . ??