Acronis True İmage 9 alınan yedek geri yükleyememe

aceren34
14-06-2009, 17:32   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
64 mesaj

Arkadaşlar daha önceden devamlı kullandığım lisanslı Acronis programımla aldığım yedek şimdi ne yaptıysam çalışmıyor ve şöyle bir hata veriyor ''E000101F4: Acronis True Image has not found any hard disk drives'' internette ne yaptıysam çözümü bulamadım.Benim sorum ben Acronis ile aldığım yedeği Acronisi kaldırıp,başka bir program ile yükleyebilirmiyim.Yardımcı olursanız sevinirim..Şimdiden tşkler

zrgnlr04
15-06-2009, 09:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
977 mesaj

Acronis ile aldığım yedeği Acronisi kaldırıp,başka bir program ile yükleyebilirmiyim.(Alıntı)
Hayır mümkün değil yükleyemezsiniz,yine Acronis ile şart.Yedeği geri yüklemeye gelince,Ancak daha önce hazırladığınız Boot Cd ile açıldığında 2.ci seçenek olan <<Safe Versiyon>> ile yükleme yapabilirsiniz.Tavsiyem Acronisi kaldırın ,yeniden kurun sorun düzelecektir.
------
Bazı arkadaşlar restore işlemini bilgisayar açık iken yapıyorlar. Bilgisayar restart ettiğinde Acronis kendini Full Mode ile açar. Bazı bilgisayarların chipseti bu modu desteklemediği için ekranda imleç sık sık yanar durur ve Restore ekranı birtürlü gelmez. En iyisi restore işlemini boot cd'si ile yapıp safe modu seçmektir.(Alıntı)
Hocam AHCI mod ayarını değiştir. SATA Anakart ve SATA HDD kullandığın için görünmüyor olabilir diskin.(Alıntı)
Yakınlarda Anakart değiştirdiniz mi?
-----
Alttaki linkteki zipli dosyayı indirip snapapisetup.msi dosyasını kur. Hata mesajı "snapapi.dll" dosyasının bozulmasından kaynaklanıyor.
Sorunun yine çözülmezse zip'in içindeki snapapi.dll dosyasını c:\windows\system32 içine at.

"E000101F4 : Acronis True Image has not found any hard disk drives" hatasını SnapAPi.dll dosyasının bozulmasından dolayı verir.(C:\WINDOWS\system32 'ye atınız).

Son Düzenleme: zrgnlr04 ~ 15 Haziran 2009 10:28
aceren34
17-06-2009, 02:33   |  #3  
OP Üye
64 mesaj
zrgnlr04
Acronis ile aldığım yedeği Acronisi kaldırıp,başka bir program ile yükleyebilirmiyim.(Alıntı)
Hayır mümkün değil yükleyemezsiniz,yine Acronis ile şart.Yedeği geri yüklemeye gelince,Ancak daha önce hazırladığınız Boot Cd ile açıldığında 2.ci seçenek olan <<Safe Versiyon>> ile yükleme yapabilirsiniz.Tavsiyem Acronisi kaldırın ,yeniden kurun sorun düzelecektir.

Tşkler Daha önceden aldığım Boot Cd yardımı ile(Safe modunda) geri yükleme yapabildim.Beğendim