acronis true image hakkında

HPQ-User
17-03-2009, 20:41   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ahmetmanav sormuş:
acrnis true image programında oluşturduğumuz imajı yeniden imaj oluşturmadan güncelleme  yapmak istiyorum.Bunu daha önce chip degisinde okumuştum.Nasıl yapılıyor bulamadım.Yardımcı olur msunuz?Şuan 11 dvd lik bir imajım var.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Hp Pavilion DV6185EA model Laptop kullanıyorum....

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1

Banned
18-03-2009, 00:52   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bu özelliği kullanabilmeniz için öncelikle otomatik yedekleme (        automated backup) özelliğinizin açık olması (backup ayarlarında yapabilirsiniz), aryıca yedekleme yerinin dvd/cd değil ulaşılabilinir a veya sabit disk üzerinde olması gerekir. siz diyorsunuzki 11 dvd bu dvd üzerine yedekleme yapma şansınız blunmamaktadır. İsterseiz dvdleri kopyalamadan nce yedeği aldığınız konumuna geri atın ve true imajı backup çalıştırıp aynı konumu yedeklemede kayıt hedefi olaak seçin. Bir ihtimal yeni yedekleme yapmayı eskisinin ezerine yükseltme yapabilir. Ma şunu unutmayın kaydedilmiş dvd üzerine yedekleme yapamazsınız.

OnlyMann
18-03-2009, 00:59   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

proramlı yedekleme denen sistematik bir yedekleme yapılmalıdır. önceki mesajda arkadaşımın dediği gibi taşınabilir cd/dvd şeklinde bir yedekleme bu şekilde olamaz.

Başlangıçta tüm (ful yedek) alınır. Haftanın günlerine öre değien kısımların yedekleri alnır. Değişenlerin dışında yine ayın belli günlerinde (1-15-30) gibi full yedek alınır. Bunu ancak zamanla ileride çok gerilere dönmek gerekirse ancak taşınabilir cd/dvd ortamına almak gerekir.

Bu arada yedek alınacaksa bile tek bir ortama değil farklı fiziksel ortamlara alınmalıdır. Diskler fiziksel olarak ayrı ayrı olmalıdır. Önerim taşınabilir disk ve makina içinde farklı (bölümlenmş disk değil) olmalıdır.

Abuk olabilir ben 300-400 GB bilgiyi yedekliyorum 3-4 yedekli yani. Nedeni zamanında cd,dvd ve disketlerden çok zor durumda kaldım. Öneri sadece..

ahmetmanav
22-03-2009, 17:15   |  #4  
ahmetmanav avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
103 mesaj

iki cevap içinde teşekkür ederim.110 Gblık harici harddisk aldım.Şimdi deniyorum...