Acronis True Image Home 2009 ? lütfen

macolar
20-11-2008, 15:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Acronis True Image Home 2009
konusunda bir sorum var; diyelim program files'ın olduğu yerel diski backup yaptık ve yeniden almış olduğumuz yedekten sistemi geri yükledik, acaba diğer yerel disklerdeki dosyalar tamamen silinir mi veya backup yaptığımız zamanki gibi mi olur yoksa hiç değişmezmi...
benim şuan sistem geri yükleme yapmam gerekiyor fakat d yerel diskinde çok önemli dosyalarım var hiç birinin kaybolmasını istemiyorum acaba sistemi ACRONİS TRUE IMAGE HOME 2009 programı ile aldığım backuptan geri yüklesem d yerel diskindeki dosyalarım gidermi ?
lütfen yardımcı olun, cevabnızı bekliyorum... teşekkürler şimdiden..

SAİNT
20-11-2008, 15:34   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

kardeş şöle diyim ben vista kullanıyorum ve ondaki geri yükleme olayı çok değişik mesela 1 hafta  önceki tarihe yükleme yaptığında o an pc ne programlar varsa onlar birden yükleniveriyor sanırsinki başka bir pc taklı monitor yüklediğim oyunlar felan uçtu xp böle bi drurum yok sadece ayar olarak geriye alıyor kısmen programlar bozulabiliyor yada aynen kalabiliyor ama d biriminde ki dosyalarına bişey olmaz ama sen herşeye rağmen yedek al tavsiye ederim.

macolar
20-11-2008, 15:38   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Acronis True Image Home 2009, sistemi formattan kurtarmak için bir program, bi defa xp'nin kurulu olduğu yerel diskin yedeğini alıyosun ve  xp bozulduğunda yavaşladığında format yerine o aldığın yedekten geri yükleme yapıyorsun, format derdinden iyi fakat ben yedeği dye aldım ve daha önce hiç denemediğim için d içindeki dosyaların gitmesinden korkuyorum, 2 saattir tüm sitelere yazıyorum sorunu daha cevap yok... sağol ilgin için...

SAİNT
20-11-2008, 15:41   |  #4  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

anladım kardeş program image alıyor bu iyi ve kolay ama malesef sistem tutarlılık göstermiyor ama sonuçta tahminim c olduğu için değiştirilen yer bi sıkıntı olmaz sanırım tabi sen araştırmanı yap.

macolar
20-11-2008, 15:45   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

tekrar sağol ilgin için,

viking20
20-11-2008, 15:57   |  #6  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

yedeği D ye (geri)yüklerseniz,D deki mevcut verileriniz gider.Tıpkı formatda old.gibi.Program Files daki lerden kastınız C ise;o zaman D deki verilerinizin kaybolmasını istemiyorsanız yedeği E ye yükleyin(varsa tabii).Veya aldığınız yedekten önce D deki verileri başka yere taşıyın\yedekleyin.Kaybetmek istemiyorsanız tabii.

Son Düzenleme: viking20 ~ 20 Kasım 2008 20:48
GhosTon
21-11-2008, 15:55   |  #7  
Üye
55 mesaj

kardeşim kendim denediğimden sölüyorum alınan imaj sadece yüklendiği yeri değiştirir... D dekilere bişey olmaz (bende olmadı )

macolar
24-11-2008, 16:34   |  #8  
OP Taze Üye
8 mesaj

konuyu açtığım gün tü riskleri göze alarak geri yükleme yaptım ve sanuç olumlu oldu. benim durumuma düşmeyin diye söylüyorum, c'nin yedeğini d'ye aldığınızda programdan d'ye koyduğunuz c'nin yedeği ile geri yükleme yaptığınız taktirde sadece c formatlanmış oluyor, ama c'nin yedeğini alıp c'nin yedeği ile d'ye geri yükleme yaparsanız d'yi kaybetmiş olursunuz. örnek: c'nin yedeğini d'ye alın ve programı açtığınızda d'de bulunan backup dosyasını seçin ve geri yükleme noktasını c olarak seçin , hiç bir sorun olmayacaktır. herkese ilgilerinden dolayı teşekkür ederim...

Alparslananadolu
24-11-2008, 18:22   |  #9  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
642 mesaj

Arkadaşlar, Acronis True İmage ile sadece yedeklediğiniz diske geri yükleme yapabilirsiniz. Başka bir diske (Örneğin D:) yükleme yapamazsınız. Çünkü diskin partitionları ve cluster yapısı farklı olacağı için Acronis bunu kabul etmez. Bu nedenle, eğer C: HDD'nizin yedeğini aldınız ve bunu geri yüklemek isterseniz, diğer disklerinizdeki verilere asla birşey olmaz.
Programı çekinmeden kullanabilirsiniz.