Acronis yedeğinin içindekileri nasıl görebilirim.

crixallis31
26-12-2009, 10:39   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

Acronis alternatifi olan yedekleme yazılımı olan ghost ile yapılan yedeklemeleri ghost explorer ile görebiliyoruz.Peki acroniste bu tarz bi özellik var mı hasarlı bir yedek var elimde ve içeriğindeki bilgilerden kurtarabildiğimi kurtarmam gerekiyior.Yedeği geri yükleyemiyorum.İçeriğindeki bilgilere erişe bilsem o bile yeterli bunun için bana yardımcı olabilirseniz çok sevirinim.Kurtarmam gereken proje dosyasınn format sırasında üsütüne yazıldığı için kurtaramıyorum son umudum yedeğin içine bakabilmek yada yedeği geri yüklemek yedek yükleme işlemi başarısız oluyor.Sanırım yedek aldığım hdd'de çok fazla bad sektör olduğu için yedeği düzgün alamadım ama ne yazkki bana yedek alma başarılı dedi buna güvenerek yedeği yedeği tekrar yüklemeye çalıştığımda recovery işlemini başlar başlmaz kesti ardından bilgisayarı tekrar açmaya kalktığımda c ve d sürücüsnün biçimlendirilmemiş tek bir sürücü olarak birleştirildiğini gördüm...Verilerimin çoğunu kaybettim elimdeki tek şans yedeğin içinden ulaşabildiğim kadar fazla dosyalara ulaşmak...Ama daha önce acronisin yedeğinin içindeki dosyalara erişmeye hiç çalışmadım biraz kurcaladım ama başaramadım.
Acronis True Image 8.1.945 sürümünün bootable cd'si ile yedeği almıştım Şu anda Acronis True İmage home 2009 kurulu bilgisayardan imaj içeriğine ulaşabilir miyim nasıl?

pcman34
26-12-2009, 11:48   |  #2  
pcman34 avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

öncelikle geçmiş olsun aklıma bişey gelmedi benim

Banned
26-12-2009, 12:29   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Arconisi daha önce kullanmadım ama bildiğim kadarı ile windows ortamında arconics windowsa kurup recovery MY FİLES seçeneğinden yedeği açarak içerisinden tek tek  sadece dosyaları kurtarma seçeneğiniz olmalı. Ordan deneyin.

crixallis31
26-12-2009, 13:22   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
596 mesaj

recovery my files kısmını deneyince aşağıdaki hatayı verdi zaten daha önce denemiştim o seçeneği.
Error while opening archive file
---------------------------------
Acronis True Image Home backup archive file is corrupted.
If the backup is an image,  you may try to recover date from it by mounting the image and recovering intact data.
------------
şeklinde bir hata vermişti önceden denemiştim.Sürüm uyumsuzluğundan falan mı acaba yoksa yedeğin arızalı oluğunumu anlatmaya çalışıyor anlamadım.
İkinci olarak birşey daha soracaktım konuyla ilgisiz.Laptop parçalarının garantisi de laptop'un garantisi kadarla sınırlı mı?Özellikle merak ettiğim hdd.

Son Düzenleme: crixallis31 ~ 29 Aralık 2009 14:11