Activision: Guitar Hero ölmedi, sadece...

CHIP Online
16-04-2011, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bir süre önce "öldü" haberleriyle gündeme gelen efsane oyun serisi hakkında şaşırtan açıklama...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/acti ... i-sadece_26368.html


Resimlerle: Aerosmith'e özel Guitar Hero

Bir süre önce piyasadan silinme haberini duyduğumuz Guitar Hero'nun henüz ölmediği, Activision tarafından açıklandı. Bu ismin bir yere gitmediğini belirten Activision, marka için yeni projeler düşünüyor olabilir.

Geliştirici İlişkileri Vekil Başkanı Dan Winters, GamesIndustry.biz'le yaptığı röportajda konu hakkında şöyle yorumlarda bulundu:
"Açıkça söylemek gerekirse Guitar Hero markasını tamamen silmiyoruz, sadece rafa kaldırıyoruz. Zaten ses getiren yapımlar çıkarıyoruz ve bu böyle de devam edecek. Sadece yeni bir Guitar Hero oyununu gelecek sene için düşünmüyoruz o kadar..."

Activision geçtiğimiz Şubat ayında yapmış olduğu açıklamayla birlikte, yeni bir müzik oyunu planlamadıklarını resmen duyurmuştu, buna Guitar Hero ve DJ Hero da dahildi. Hatta oyunun dağıtımcısı şöyle bir demeç vermişti:
"Müzik piyasasından art arda gelen tepkiler yüzünden Guitar Hero projesi sonlandırılmıştır ve 2011 içerisinde yeni bir Guitar Hero oyunu yayımlanmayacaktır."

Bu sözler üzerine oyunun başka bir dağıtımcı tarafından alınabileceği söylentileri doğmuştu. Activision da böyle bir şeyin olabileceğini, kendilerinin de 3 büyük yapıtlarına önem verdiklerini söyledi. Bu 3 büyük yapıt ise Bungie, Call of Duty ve Spyro serileri...

Tüm konu: Activision: Guitar Hero ölmedi, sadece...

İzleyin: Turkish Guitar Hero

Resimlerle: Aerosmith'e özel Guitar Hero

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Guitar Hero serisinin akîbeti ne olacak?