Adil kullanım kotası eşitsizliktir

tatalanya
29-01-2012, 22:26   |  #1  
tatalanya avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
146 mesaj

Arkadaşlar sağlayıcıların adil kullanım kotası diye basbas bagırdığı paketlerdeki kota ; yasadışı yazılım,mp3 ve film indirmenin önüne geçmek için değil mi ?

ttnete  60 tl sayıp, kotaya takılan arkadaşlara bakın  
ttnete 110 lira sayıp sömürenlere bakın..   

biz 60 lira veriyoruz diye hırsız muamelesi görüyoruz fakat parası olan  basıyor ve tam limitsiz tarife alıyor..

bu demektir ki, ne kadar ekmek o kadar köfte, sende bas 110 lirayı sende sömür mp3,film,yazılım alemini...

burda adil olan ne ?

bir ttnet yetkilisi varsa forumda, beni 110 liralık paketi kullanan adamın internetten birşeyler indirmesinin mümkün olmadığına ve o yüzden o adamın internetinin sınırsız olduğuna ikna etsin  

sosyalik
29-01-2012, 22:50   |  #2  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Adil kullanım kotasının internetten yasadışı bir şeyler indirmenin önüne geçmek için olduğunu düşünmüyorum. İnternet sağlayıcılarının işine geldiği için var. Biraz da daha fazla para harcayıp daha iyi altyapı kurma derdinden kurtarıyor internet sağlayıcılarını.

dabbe1
29-01-2012, 23:00   |  #3  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

BTK denen kuruluşun oyunu bu... yoksa adil kullanım alanı olmazdı...

yunus07
29-01-2012, 23:04   |  #4  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
992 mesaj

Adil kullanım uygulaması şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için alınan bir uygulamadır.

Şimdi sen internetten her türlü şey indirirken tüm kaynakları üzerine çekersen diğer kullanıcılar ne yapacaklar 
Asıl kasdetmek istedigin 'ne kadar ekmek o kadar köfte' konusuna aynen katılıyorum kardeş