Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

CHIP Online
11-01-2009, 03:44   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

PC'nizde ayar değiştirmeden, sağda solda boş DVD aramadan Windows 7'yi hemen kurun, deneyin...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Adim ... -deneyin_10364.html

Resimlerle: Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

Bilgisayarlarda sanallaştırma son zamanların gözde işlemi. Sanallaştırma uygulamaları sayesinde bilgisayarınızın içinde ayrı bir bilgisayar oluşturabiliyor, küçük bir pencere (veya tam ekran) içerisinde başka bir bilgisayarı kullanabiliyorsunuz. Bu sayede halihazırda tıkır tıkır çalışan sisteminizde herhangi bir değişiklik yapmadan istediğiniz herhangi bir işletim sistemini, bir programı kurup deneyebiliyor, istediğiniz zaman da silip ondan kurtulabiliyorsunuz.

Windows 7 betasını denemek için fırsat
Microsoft'un geliştirmiş olduğu sanallaştırma yazılımı Virtual PC 2007'yi kullanarak bilgisayarınızda bir sanal makine oluşturabilir ve bu sanal makinenin içerisine Windows 7 kurarak hemen Windows 7'yi incelemeye başlayabilirsiniz. Virtual PC 2007 hem Windows XP hem de Windows Vista altında çalıştığından sisteminizde herhangi bir değişiklik yapmanıza da gerek yok.

Hazır Windows 7 beta ortaya çıkmışken yarım saat içerisinde bilgisayarınızın altında bir sanal bilgisayar oluşturup Windows 7'yi denemek istiyorsanız hemen sizler için özel olarak hazırladığımız Adım adım Windows 7 kurulum dosyasını inceleyin, denemeye başlayın!

Tüm konu: Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

Resimlerle: Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7 ile ilgili ilk izlenimleriniz ne oldu?

atorbo
11-01-2009, 13:05   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

ben hız olayına hasta oldum hatta okadar memnun kaldım ki vista yı kaldırdım bilgisayarımdan ne bileyim vista çıkınca nasıl xp gözümden düştü ise aynen şimdide görsellik hız menüler arası geçişler bakımından vista düştü gözümden.,

yanlız belirtmeliyim ki 64 bit sürümünde bazı sıkıntılar yaşadım, şükür sadece ben yaşamamışım forumlardan çözümlerini buluverdim. Google allah razı olsun senden

emosev
11-01-2009, 18:45   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

notebook uma kurdum ama ses kartımı tanımadı bide çok yawşladı win7 yi kullanırken acaba  virtualpc 2007 den diilde direk yüklesem hızlanırmı bu sistem vistada sorun çıkarmıyo hızı filan iyi acaba win 7 de yeterli gelirmi bide ses kartımı tanırmı

core 2 t 5500 1.66 ghz
4 GB 667 mhz ram
100 gb harddisk
intel 945 gm 224 mb
realtek ses kartı
windows vista

eolos
11-01-2009, 19:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

ben sistemime kurdum fakat beğenmedim nedeni ise kullandıgım programların cogunu çalıştıramadı örnek verirsem indredimail deamon tools gibi

Selçuk İslamoğlu
11-01-2009, 19:58   |  #5  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
eolos
ben sistemime kurdum fakat beğenmedim nedeni ise kullandıgım programların cogunu çalıştıramadı örnek verirsem indredimail deamon tools
Bu programların bir çok alternatifi var, zaten eski sürümleri Vistada da çalışmıyor, yoksa sonsuza dek XP'ye mahkum kalacaksın...

c.kivanc
11-01-2009, 20:08   |  #6  
Taze Üye
16 mesaj

windows 7 vistadan kesinlikle daha hızlı diyebilirim.vistaya göre daha az ram kullanıyor görev çubuğu ve başlat menüsü güzel olmuş. görsellik olarak vistadan başka fark ı yok gibi....

juze79
12-01-2009, 16:41   |  #7  
Üye
50 mesaj

sağ alt köşedeki build 7000 ibaresi etkinleştirmeden sonra kalkmadı hala orada.. oysa torrentten indirip cracklediğim zaman kalkmıştı , sizlerde de yazı hala duruyormu ?

Mehmet-
12-01-2009, 18:36   |  #8  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Ben microsoft virtual pc 7 ile kurdum. Sistemim biraz eski geldi ve baya kastı. Tabi bu sistemde sanal  olarak kullanım esnasında kasılması gayet doğal. O yüzden pek deneyim yaşayamadım ama en azından masaüstü resmini baya beğendim:)

juze79
12-01-2009, 18:36   |  #9  
Üye
50 mesaj

ayrıca ilk program sorununuda yazayım , sanal sürücü oluşturamıyorum deamon tools alchol magic disk , hiç biri işe yaramadı kurulmuyorlar sürekli restart istiyor kurulum sırasında restart'tan sonra yine başa dönüyor , kuran varsa açıklayabilirmi nasıl yaptığını , uyumluluk modunda hepsini denedim yönetici olarak çalıştırdım son versiyonlarını indirdim ama nafile..

Kapalı Hesap (104922)
12-01-2009, 19:45   |  #10  
Kapalı Hesap
3 mesaj
juze79
ayrıca ilk program sorununuda yazayım , sanal sürücü oluşturamıyorum deamon tools alchol magic disk , hiç biri işe yaramadı kurulmuyorlar sürekli restart istiyor kurulum sırasında restart'tan sonra yine başa dönüyor , kuran varsa açıklayabilirmi nasıl yaptığını , uyumluluk modunda hepsini denedim yönetici olarak çalıştırdım son versiyonlarını indirdim ama nafile..
bende de aynı soun oldu ama MakBit Virtual CD-DVD programı ile problemimi aşdım.tavsiem daemon tools gibi program kullanan arkadaşlar bu programı kullanın windows 7 de

Kapalı Hesap (104922)
12-01-2009, 19:48   |  #11  
Kapalı Hesap
3 mesaj
emosev
notebook uma kurdum ama ses kartımı tanımadı bide çok yawşladı win7 yi kullanırken acaba  virtualpc 2007 den diilde direk yüklesem hızlanırmı bu sistem vistada sorun çıkarmıyo hızı filan iyi acaba win 7 de yeterli gelirmi bide ses kartımı tanırmı

core 2 t 5500 1.66 ghz
4 GB 667 mhz ram
100 gb harddisk
intel 945 gm 224 mb
realtek ses kartı
windows

Kardeş benim sistemde hemen hemen seninkine benzer laptop... Virtual ile kurduğundan dolayı öyle tamamen sıfırdan kurarsan çok daha hızlı olduğunu farkedeceksin...

juze79
12-01-2009, 20:16   |  #12  
Üye
50 mesaj
WaINakH
bende de aynı soun oldu ama MakBit Virtual CD-DVD programı ile problemimi aşdım.tavsiem daemon tools gibi program kullanan arkadaşlar bu programı kullanın windows 7
poweriso kurabildim bende o şekilde aştım o sorunu..

şahi
23-01-2009, 17:34   |  #13  
Taze Üye
16 mesaj

arkadaşlar sanal pc üzeriden çalıştırdığım windows7 de internete bağlanamıyorum böyle bi sorunla karşılaşan varmı acaba?

Murat.
29-01-2009, 10:27   |  #14  
Yıllanmış Üye
948 mesaj

Benim problem ise şaşırtıcı.Kurulum esnasında ( Virtual PC 2007 ile ) hata verip, hatada " Windows could not collect information for (OSImage) since the specified image file (install.wim) does not exist"  diyor. Anladığım kadarı ile bir resim dosyasının bulunmadığını ve açamadığını belirtiyor ama ne. Var mı böyle problemle karşılaşıp ta çözeilen. Hevesim kursağımda kaldı.

Not: Microsoft'un  kendi sitesinden indirdim ve keyini aldım