Adobe Flash Player: Yeni sürüm yayımlandı

CHIP Online
15-10-2008, 15:48   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Web tarayıcılarının vazgeçilmez eklentisi Flash Player, 10. sürümü ile daha fazla performans sunuyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Adob ... ayimlandi_9149.html

Multimedya içerik sunan web sitelerini görüntülemek için gerekli Adobe Flash Player eklentisinin 10. sürümü yayımlandı. Yeni 3D efektler, dinamik ses efektleri ve kullanıcı tanımlı resim filtreleri web tasarımcılarına internet sitelerini süslemek için daha fazla imkân sunacak.

Flash Player 10 PC'de takılı olan ekran kartının işlem gücünden faydalanabiliyor. Bu adım sayesinde Adobe, Flash içerikleri görüntülemede daha yüksek bir performans sunmak ve işlemcinin yükünün azaltmak istiyor. Ayrıca firma daha iyi bir metin desteği vaat ediyor.

Not: Aşağıdaki indirme linkler Firefox, Opera, Netscape ve Safari web tarayıcıları için geçerlidir. Internet Explorer kullanıcıları Adobe'un web sitesine buradan girip eklentiyi doğrudan tarayıcı ile bütünleştirebilirler.

Download:

Tüm konu: Adobe Flash Player: Yeni sürüm yayımlandı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Adobe Flash Player 10'u denediniz mi? Yorumlarınız...

Editör
15-10-2008, 16:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
190 mesaj

Umarım bu webcam açığının kapandığı anlamına gelir.

Son Düzenleme: Editör ~ 15 Ekim 2008 16:15
Andaç Işık
15-10-2008, 17:30   |  #3  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,407 mesaj

Browser: Firefox, Mozilla, Netscape, Safari, Opera
ben google chrome kullanıyorum.yani benim işime yaramadı.

Son Düzenleme: Andaç Işık ~ 15 Ekim 2008 17:33
byboomerang
21-10-2008, 13:40   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

Ben Bu konuyla ilgili çok acayip bi sorun yaşıyorum. biri bana yardım etsin lütfen. ben 10 un çıktığını duyunca indirdim hemen. tıklayıp kurmadan önce program ekle kaldırdan 9 u sildim. sonta install e tıklayınca hata verdi. mesaj ''Bu yüklemeyi tamamlamak için yeterli disk alanına sahip değilsiniz lütfen 5000 kb alan boşaltın ve yeniden deneyin''. benim hard disk bomboş anlam veremedim. windows/system32 içindeki macromed klasörünü sildim. tekrar yüklemeyi denedim yine aynı mesaj. baktım macromed klasörü oluşmuş içinde index isimli bir txt dosyası var. yani kuramıyorum. expolarer le bir flashlı siteye girince otomatik olarak flash yükleniyor. yani flash sorunum çözülüyor. fakat sadece expolarerde. ben mozilla firefox kullanıyorum. ama flash olan yer herde eksik eklenti diyor. tıklıyorum buluyor ve beni adobenin sitesine yönlendiriyor. benim indirdiğim ınstall dosyasının aynısı iniyor. tıklıyorum yine aynı mesaj. çıldırmak üzereyim 3 gündür. lütfen yardım edin. (firefoxun da son sürümünü kullanmaktayım)

serdar_ayberk
21-10-2008, 15:22   |  #5  
Yıllanmış Üye
338 mesaj

revoyu yükle ile var mı diye bak varsa kaldır. olmazsa 9'u tekrar yükle ve revo ile kaldır. sitelerde bulabilirsin 9'u.

byboomerang
21-10-2008, 22:08   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

revoyu yükleyip bakmıştım zaten. denedim de. olmadı. bugün 9 u tekrar yüklemek için baktım sitelere indirdim. kur diyosun otomatikman 10 u kuruyo. yerinden öle ayarlamışlar. 9 u kaldırmaya gör. bi daha 9 kurmak mümkün olmuyo

srotube
28-01-2009, 14:17   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj
byboomerang
Ben Bu konuyla ilgili çok acayip bi sorun yaşıyorum. biri bana yardım etsin lütfen...
Birebir aynı sorunu bende yaşıyorum..

Ancak benim bilgisayarımda C:\ ve D:\ yerine sadece H:\ var...

C, D, E, F isimlerinde dahili memory kart okuyucular var..

son çare buraya yazıorm. CHIP uzmanları da çözemezse formatlıcam Pc yi..

morpheous84
08-02-2009, 15:52   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

aynı sorun bende de var arkadaşlar, system 32 dosyasında yetersiz disk alanı (5000 kb yer boşalt) diyor. halbuki bağlı bulunduğu alanda 20 gb boş yer var, sadece system 32 dosyasında boş alan yok diyor. çözüm bulunamazsa ben de format atmayı düşünüyorum, CHIP uzmanlarının yardımlarını bekliyoruz. saygılar...

nibble
13-02-2009, 18:03   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

sorun windowsun C:\ dizini dışında bi dizine kurulmasından kaynaklanıyo. çözüm bilgisayara bi usb bellek takın sürücüsü C: olarak görünecektir. flash player ı tekrar yükleyin yükleme gerçekleşecektir. bende bu yöntem çalıştı.