Adobe Flash, TV'ye çıkıyor!

CHIP Online
07-01-2009, 17:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Adobe'nin çabaları dev üreticileri ikna etmeye yetti: Artık TV'ler de Flash desteği ile gelecek...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Adobe-Flash-TV-ye-cikiyor_10344.html

Adobe'nin internet üzeride yaygın olarak kullanılan Flash teknolojisini evlerimize sokmak için gösterdiği büyük çabalar üreticilerden yanıt buldu. İnternet üzerinde zengin görsel içerikler sunmak için kullanılan Flash artık ev elektroniği cihazlarında da yaygınlaşacak. İlk adım televizyonlar...

Adobe'ye ilk desteği veren Intel, yıl ortasında Adobe Flash Lite desteği veren işlemcilerini piyasaya süreceğini açıkladı. Bu sayede Intel işlemcili yeni ev cihazları Flash'ın evimize ve özellikle de HDTV LCD'lere dahil olmasını sağlamış olacak. Intel'in bu konuyla ilgili son çalışmalarının yarın Las Vegas'ta başlayacak olan CES 2009'da tanıtması bekleniyor.

Internet üzerindeki içeriği oturma odalarımıza sokma çabaları anlamında bu ilk gelişme değil. Sizlere daha önce LG'nin yeni Blu-Ray oynatıcısının YouTube desteği ile birlikte geleceğini [url=""] duyurmuştuk [/url]. Intel işte bu tip ev elektroniği cihazları için ürettiği işlemcilerindeki Flash desteği ile, diğer üreticilerin işlerini büyük oranda kolaylaştıracak.

Bu esnada Intel, Adobe ile yazılımcıların zengin internet içeriği geliştirmesine olanak sağlayacak Adobe AIR projesinde de birlikte çalışıyor. Intel'in Yahoo ile ortaklaşa sürdürdüğü diğer bir çalışma da internet ve televizyonları hedefleyen Widget Channel adını taşıyor.

Tüm konu: Adobe Flash, TV'ye çıkıyor!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu projeler sizce ev kullanıcıları için kullanışlı olabilecek mi?

Fattur
07-01-2009, 19:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

 

Yok yav.TV me virüs bulaşmasını istemem...