adobe reader belgesini yazdırma sorunu

HPQ-User
12-04-2008, 09:43   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yunus sormuş:
HP 1018 lazer yazıcı aldım. word dosyalarını yazdırabiliyorken adobe reader dosyalarını yazdırmaya çalıştığımda yazıcının algılanamadığını bildiriyor (unable to print job. is printer available?) adobe 8.0 kullanıyorum.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
pentium III 433mh HP lazer yazıcı, adobe reader 8.0

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9b4) Gecko/2008030714 Firefox/3.0b4

neverofnever
12-04-2008, 11:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
507 mesaj

Dostum,demekki word dosyalarını(.doc) yazdırabildiğine göre sorunun sadece Adobe reader ile.Bence ;
Dosya->Yazdırma ayarları'na bir baksan iyi olur.

hacimusalar
13-04-2008, 23:12   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

Çok Haklısın. Sorun adobe den kaynaklanıyormuş. başka bir pdf okuyucu ile sorun çözüldü.

berkhans
10-10-2013, 02:05   |  #4  
berkhans avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1 mesaj

Merhaba sıkıntı Windows 8 ile beraber yeniden gündeme geldiği için cevap vermek istedim. Sorun Adobe'nin yazıcınızı windows izin vermediği için sistemde görememesinden kaynaklanmaktadır. Yani yazıcınızı muhtemelen denetim masasındaki aygıt yöneticisinden varsayılan olarak da atayamayacaksınız.

Muhtemel çözüm:

-Başlat/Çalıştır veya Arama kısmına regedit yazıp kayıt defterini açın.
-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows klasörünü bulun
-Bu klasöre sağ tıklayıp izinler seçeneğine gelin
-İzinler içerisindeki listeye "Ekle" butonu yardımıyla "Administrator" ve "System" kullanıcılarını ekleyip her ikisine de "Tam denetim" verin.
-Oturumu kapatın ve tekrar açın.
-Yazıcınızı varsayılan olarak atayabilirsiniz.

berkhans bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Nergiz Deneri Akma
15-08-2018, 16:25   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

sağolun, beni büyük dertten kurtardınız, pdf dosyalarını autocad içine yapıştırıp  baskı almak zorunda kaldım bir kaç sefer. Sonra burda açıklamanızı görüp uyguladım oldu. Sağolun. İşlerinizde kolaylıklar dilerim. :)