ADSL bağlantım donuyor

bnvx
27-02-2007, 14:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba arkadaşlar. adsl bağlantım sık sık donuyor. kesilme değil yani bağlantı var görünüyor modemin ışığı yanıyor. ama veri alışverişi kesiliyor.sayfalar açılmıyor. sağ altta bağlantıyı gösteren iki küçük ekrana tıkladığımda  durum penceresi açılmıyor, bilgisayarda o an açık olan ve internetle ilgili bütün programlar (firefox ya da explorer,e-mule, görev yöneticisi, msn) tıklanamaz hale geliyor kilitleniyor. bu durumdayken bilgisayarı kapatmaya çalışırsam mavi ekranda "ayarlarınız kaydediliyor" yazısında kilitlenip kalıyor. ancak modemin hat bağlantı kablosunu çıkartıp takarsam bağlantı kesildiği anda bütün programlar tekrar çalışır hale geliyor (kapatma işlemindeysem bilgisayar düzgün bir şekilde kapanıyor. tekrar bağlantı kurunca da herşey bir dahaki donmaya kadar sorunsuz devam ediyor. loopcomm adsl modem kullanıyorum. aynı modemi daha önceki bilgisayarımda sorunsuz kullanıyordum. sorunla ilgili bir fikri olan bar mı acaba?

gokhan2413
27-02-2007, 14:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
519 mesaj

modemden kaynaklanan bi sorun sanırım  modemin yazılım güncelleştirme özelliği falan varsa bi dene
ayrıca emin olmak için modemi başka bi bilgisayarda deneme olanağın varsa bi de o bilgisayarda bak donma olacak mı

Son Düzenleme: gokhan2413 ~ 27 Şubat 2007 14:33
shehsuvar
27-02-2007, 16:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

bu gibi  durumlarda  herşeyde  önce zararlı  yazılım  taraması  yapmak en iyisidir.modem sürekli bağlı  olmasına karşın sadece bağlantı  durumuna  göre  bilgisayarda sorun çıkması bende  trojen  endişesi  uyandırırdı .