adsl bağlantım sürekli kopuyor

İnternetiKesilenAd
01-02-2017, 14:00   |  #1  
İnternetiKesilenAd avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Turkcell superonline müşterisiyim. Cok uzun zamandir kullaniyorum 4-5 yıl olmuştur. 8 Mbit kullaniyorum hızından memnundum bana yetiyordu, akk yide hiç aşacak bir şey yapmadıgımdan download hızım hep 700 800 kb/s 'ydi. Ama su bir kac aydir sürekli kopmalar yaşıyorum müsteri hizmetlerini aradığımda 53 kopma 63 kopma falan olmuş diyor. Bizim buradan verdiğimiz bağlantı mükemmel gözüküyor diyor. Turktelekom kaynaklı olabilir arayıp iletecegiz diyor.Ama hala düzelmedi internetim.

Düzelmesi için yaptıklarım ;

- Başka çalışan bir modemle denedim.

-  Splittersız direk denedim.

- Kanal değiştirdim.

-Reset attim modeme bir kaçkere.

- Kabloları kontrol ettim görünürde  ezilme büzülme ek hat yok.

- Dışardan gelen kabloyu kontrol ettim (göz ucuyla baktım kalın oldgundan bir sey olacagini zannetmiyorum.

- Paralel hat yok bildigim kadariyla, zaten sabit telefonla pek görüşme yapılmıyor.

Lütfen yardımcı olun boşuna para ödüyorum resmen, bazen 20dkda 1 gidiyor bazen 2-3 saat kesintisiz olup aralıklı 7-8 tane kesinti yaşanıyor. bazende sürekli kesilme oluyor. Modemden kontrol ettigim üzere adsl ve internet ışığı gidiyor sonra adsl geliyor internette geliyor.ve bir de indirme yapmadan akk yedigimi söylüyorlar ve download hızım max 300 kb/s

Son Düzenleme: İnternetiKesilenAd ~ 01 Şubat 2017 14:02 Neden:
jupiter65
01-02-2017, 23:41   |  #2  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,167 mesaj
Alıntı: İnternetiKesilenAd  
Turkcell superonline müşterisiyim. Cok uzun zamandir kullaniyorum 4-5 yıl olmuştur. 8 Mbit kullaniyorum hızından memnundum bana yetiyordu, akk yide hiç aşacak bir şey yapmadıgımdan download hızım hep 700 800 kb/s 'ydi. Ama su bir kac aydir sürekli kopmalar yaşıyorum müsteri hizmetlerini aradığımda 53 kopma 63 kopma falan olmuş diyor. Bizim buradan verdiğimiz bağlantı mükemmel gözüküyor diyor. Turktelekom kaynaklı olabilir arayıp iletecegiz diyor.Ama hala düzelmedi internetim.

Düzelmesi için yaptıklarım ;

- Başka çalışan bir modemle denedim.

- Splittersız direk denedim.

- Kanal değiştirdim.

-Reset attim modeme bir kaçkere.

- Kabloları kontrol ettim görünürde ezilme büzülme ek hat yok.

- Dışardan gelen kabloyu kontrol ettim (göz ucuyla baktım kalın oldgundan bir sey olacagini zannetmiyorum.

- Paralel hat yok bildigim kadariyla, zaten sabit telefonla pek görüşme yapılmıyor.

Lütfen yardımcı olun boşuna para ödüyorum resmen, bazen 20dkda 1 gidiyor bazen 2-3 saat kesintisiz olup aralıklı 7-8 tane kesinti yaşanıyor. bazende sürekli kesilme oluyor. Modemden kontrol ettigim üzere adsl ve internet ışığı gidiyor sonra adsl geliyor internette geliyor.ve bir de indirme yapmadan akk yedigimi söylüyorlar ve download hızım max 300 kb/

Modemin en son sürümünü yükledin mi? Hangi marka modem kullanıyorsan, sitesinden güncel dosyasını indir. Bir de sarı kabloyu değiştirmeyi dene. Son olarak arıza kaydı bırak, bir eleman gönderip modemine kadar IP derecesini ölçtür. Snr Margin Değerinin kaç olduğunu da sor.

İnternetiKesilenAd
02-02-2017, 17:10   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: jupiter65  
Modemin en son sürümünü yükledin mi? Hangi marka modem kullanıyorsan, sitesinden güncel dosyasını indir. Bir de sarı kabloyu değiştirmeyi dene. Son olarak arıza kaydı bırak, bir eleman gönderip modemine kadar IP derecesini ölçtür. Snr Margin Değerinin kaç olduğunu da sor.

Airties 6372 kullaniyordum, sitesinden baktığımda herhangi bir frimware yoktu,günceldi. Sorun modemdedir diye ttnet modeme gectim (Ödünç alarak) kopmalar sanki biraz daha azaldi ama hala sorun devam ediyor.Arıza kaydı bırakmıştım, bu numarayı arayın, dedim. Gitmiş sözleşmede yazan numarayı aramışlar,Sabit telefon dedemlerde oldugu icin sözlesmedeki numarada ona ait sonuç ne oldu bilemiyorum açıkcası :)

İnternetiKesilenAd
04-02-2017, 13:39   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

yardim lütfen