ADSL Hesabı

HPQ-User
17-12-2008, 13:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ozarin sormuş:
Merhaba, evimde kablosuz modemle adsl kullanmaktayım. Farklı bir internet sağlayıcı firmadan 2. bir adsl almak istiyorum.Benim sorum ayni anda bir modemden 2 hesabımı da kullanabilirmiyim ve modeme kullanıcı ile şifremi nasıl tanıtabilirim..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Fijitsu Simens Amilo laptop

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; Avant Browser; Avant Browser; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.1)

bwhiteb
17-12-2008, 13:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

Aynı telefon Hattı Üzerinden Tek ADSL Hesabı AKtif Olarak Kullanabilirsiniz.
  2.Bir ADSL İçin Yeni Bir TElefon Hattı Edinmelisiniz...

megaloman
17-12-2008, 14:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
588 mesaj

e2008 arkadaşında dediği gibi 1 telefon hattı = 1 adsl bağlantısı..siz farklı olarak ilaveten bir adsl bağlantısı daha istiyorsanız farklı bir telefon hattı = farklı kullanıcı ismi ve şifresi ile adsl hattı..

piRe_
17-12-2008, 15:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Olmaz diye bir şey yok arkadaşlar...
Bir kablolu bir kablosuz adsl hattınızın olduğunu varsayarsak, bendeki Asus modemi örnek alarak yazıyorum;

- PPP Account Configuration bölümünden 2. kullanıcıyı tanımlayabilir,
- PPP Status bölümünden de tanımlamış olduğunuz hesaplardan istediğinizi seçerek bağlanabilirsiniz.
(bunu masaüstüne kısayol atarsanız daha kolay yaparsınız. Örn: rapidden dosya indirirken modemi aç/kapa yapmaktansa, kes/bağlan diyerek saniyeler içinde ip değiştirebilirsiniz. Bende tek hat var ve bu şekilde ip değiştiriyorum.)

- Benim asıl aklıma takılan (çift adsl'im olmadığı için deneme imkanım olmadı), biri kablolu diğeri kablosuz adsl hattının modem içerisinde nasıl köprüleme yapıldığı. Normalde pc üzerinde bu mümkün ama modemde denemedim. Şayet bunu başarabilirseniz her iki hattı aynı anda iki bağlantının toplam hızında kullanabilirsiniz.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 17 Aralık 2008 15:45
frozen
18-12-2008, 03:40   |  #5  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

Yanılmıyorsam 2. bir ethernet kartı ve çift modem ile böyle birşey yapabilirsin.

YAda robotics 9200 gibi bir modem in Access point özelliğini kullanarak birden fazla kablosuz adsl bağlantısını tek bağlantıda birleştirebilirsin.

Tabi çift ethernette köprüleme kurallarını bilmiyorum. Bir araştırayım birşeyler bulursam yazarim.