ADSL İNDİRİMİ BİR BAŞKA BAHARA MI KALDI SİZCE?

serdarkorkut
04-07-2006, 21:09   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
154 mesaj
tonic
telekomdan ne zaman indirim diye haber çıktığında doğru dürüst bir indirim olduki bunda da olsun veya indirim yapsınlar. onlar ancak haram para yemesini bilirler. kimsenin helal ettiğini sanmıyorum o paraları başta ben olmak üzere...
Ben de etmiyorum! Kızgın

TT06
05-07-2006, 05:05   |  #27  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Beyler helal etmek fln abartılı olaylar..zorlamıyor değilmi sizi telekom adsl bağlanmanız için...bağlatmayın olur biter..kandırmadılarda sizi fiyatları bile bile üye oldunuz..Tamam bende sevmiyorum u durumu ama param kuruşu kuruşuna helal olsun..boş vaktimde can sıkıntımda onlar sayesinde eğleniyorum...

theironman
05-07-2006, 10:44   |  #28  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
TT06
Beyler helal etmek fln abartılı olaylar..zorlamıyor değilmi sizi telekom adsl bağlanmanız için...bağlatmayın olur biter..kandırmadılarda sizi fiyatları bile bile üye oldunuz..Tamam bende sevmiyorum u durumu ama param kuruşu kuruşuna helal olsun..boş vaktimde can sıkıntımda onlar sayesinde eğleniyorum...
kusura bakma bu kadar kolay kabul edemiyorum ben bu durumu; seni bilemem ama...

make-believe
05-07-2006, 12:00   |  #29  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
TT06
Sevgili TT06,bir çok alternatif kurum ya da kuruluş olsa, dediğin doğru, ama bu ülkede Telekom tekeline mahkumsanız ve bunu da Telekom çok iyi biliyor sa (ki evet biliyor), size her türlü fiyatı dayatır. Nasıl olsa elimiz mahkum buna. O yüzden arkadaşların dediği gibi ben de bu kadar parayı içime sindiremiyorum (helal de edemiyorum)...

TuncaBozkurt
05-07-2006, 12:43   |  #30  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

tt06 arkadaşımız çok haklı.ayrıca alternatif telekom şirketleri çok ucuza yapmıyorlar ki.örn superonline telekom.tt den bile pahalı.ben dial-up ta da superonline kullanıyodum.diğerlerinden pahalıydı ama çok kaliteli bir bağlantısı vardı.mail adresim değişmesin diye(daha doğrusu babamın mail adresi değişmesin diye:D) adsl imi superonline telekom dan alacaktım.ama hem bulunduğum bölgede açık adsl portu yokmuş, hem de tt (şu anda da) pahalı.tt daki tek şikayetim teknik destek hattının çok yoğun olması.yoksa gayet te memnunum.tt a verdiğim para son kuruşuna kadar hakları.e tabi ucuzlatsalar daha bi hakları olacak da neyse:D.tt olmasa alternatif telekom şirketleri olmasa biz chip foruma da giremezdik.:D

tolga2207
05-07-2006, 17:14   |  #31  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Aslında telekomun 128kbps'yi kaldırıp yerine 256kbps koyması, limitli kullanım imkanı sağlaması gibi arada bir yaptığı değişiklikler bana sus payıymış gibi geliyor. Yoksa telekomun ciddi bir rakibi olmadığı sürece 1 mm bile ilerleyeceğinden şüpheliyim.
Türkiye şartlarında tekel olmak tamamen müşterilerin zararına bence.

(Mesajı buraya atacaktım aslında ama yanlışlıkla konu dışına atmışım.)

TT06
İnternet olmazsa olmazlardan ama göz göre göre kazıklanmayı da kabul edemiyorum.

TT06
06-07-2006, 10:11   |  #32  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Arkadaşlar tamam bende daha önce belirtiğim gibi bu durumdan memnun değilim...
Ama kazıklanmıyorum çünkü olayın başından beri biliyorum bu fiyatları...
Türkiye'de yaşıyorum burdaki tek adsl sağlayıcısı(superonline sanırım tt alt yapısı kullanıyor) Telekom ve bende eğer adsl istiyorsam şuan telekoma muhtacım...
Ama birkere daha belirtiyorum ADSL yi çok pahalıya kullanıyoruz  bu kesin ama kullanıyoruz ve şu anda fiyatların düşmesi için forumlarda yazı yazan arkadaşlarımızın birkere bir eylemine tanık olmadım..Böyle bir çaba bile görmedim..Tek gördüğüm mail atmak için yönlendirmeydi bende attım...Ama unutmayın şu an bu foruma telekom sayesinde yazı yazıyoruz bir alternatifi çıkana kadar en iyisi telekom...Ucuz olması da en büyük dileğim ve isteğim...Beni sakın işte bu kafalar yüzünden telekomda birşey yapımıyor daki "bu kafalar" sınıfına koymayın..ben sadece doğruyu söylüyorum...sonuçta 3 gb sınırlı bir bağlantıya 30 ytl vermek benimde istediğim birşey değil ama şu an buna mecbursak söyleyecek pekte fazla birşey yok..

elvis32
kusura bakma bu kadar kolay kabul edemiyorum ben bu durumu; seni bilemem ama...
Kabul etmiyorsunda foruma yazmaktan başka elinden ne geliyor??Bu yazdıklarını kaç telekom yetkilisi okuyor?sonuçta sende bir nevi kabullenmiş oluyorsun haksızmıyım??Ve ayrıca bu msjı sana karşı algılama kabul etmeyenlere ve hiç birşey yapmayanlara bu mesaj..Eğer elimden birşey gelmez diyorsan dediğim gibi bi nevi kabul etmiş oluyorsun...

Son Düzenleme: TT06 ~ 06 Temmuz 2006 10:17
theironman
06-07-2006, 15:32   |  #33  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

hayır kabullenmiş olmuyorum! Burada tepkimi göstermem yazmakla kaldığı doğru; daha fazlasını yapmalıyız ama sistemi değiştirecek güce tek başıma sahip değilim. Ayrıca buraya yazsam da yazmasam da bu sistemden memnun olduğum anlamına gelmez; burayı okumadıklarını biliyorum merak etme, ama insanlar içlerini boşaltmak ister ya bazen, işte onu yapıyoruz biz de.

Kapalı Hesap (11889)
06-07-2006, 16:02   |  #34  
Kapalı Hesap
166 mesaj

bilgisayarında casus prog olmadığını kontrol ettir bence 2 kat gerçekten de büyük bir rakam...

beepha
08-07-2006, 00:17   |  #35  
Yıllanmış Üye
156 mesaj
Raziel
özelleştirmeden önce farklı mıydı sanki, her şey yavaş işliyor bu ülkede!
+1

tonic
09-07-2006, 11:06   |  #36  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj
TT06
tt bizi zorlamıyor ama mecbur bırakıyor. internete bağlanmak için dial-up mı kullancazki? adsl kullanmamız gerek. e burada ne oluyor ttye mecbur kalıyoruz. neden? başka alternatif yok. ha superonline var ama onda da port yok. ayrıca tt aldığı paraları alt yapıyı düzeltmeye, adsli geliştirmeye harcayıp da birkaç yıl sonra yapsa helal ederdim ama öyle bir şey var mı? yok.
tuncab
tt06 arkadaşımız çok haklı.ayrıca alternatif telekom şirketleri çok ucuza yapmıyorlar ki.örn superonline telekom.tt den bile pahalı.ben dial-up ta da superonline kullanıyodum.diğerlerinden pahalıydı ama çok kaliteli bir bağlantısı vardı.mail adresim değişmesin diye(daha doğrusu babamın mail adresi değişmesin diye:D) adsl imi superonline telekom dan alacaktım.ama hem bulunduğum bölgede açık adsl portu yokmuş, hem de tt (şu anda da) pahalı.tt daki tek şikayetim teknik destek hattının çok yoğun olması.yoksa gayet te memnunum.tt a verdiğim para son kuruşuna kadar hakları.e tabi ucuzlatsalar daha bi hakları olacak da neyse:D.tt olmasa alternatif telekom şirketleri olmasa biz chip foruma da giremezdik.:
superonline artık ttden pahalı değil fiyatı aynı. ama onun da portu yok. ayrıca sadece destek hattı mı yoğunki? destek hattı yoğun olmasa da ne zaman telefon etsem bir şey bilmeyen adamlar çıkıyor karşıma. ikide bir yurtdışı çıkışlarının yavaşlamasına ne diyorsun?..

beepha
12-07-2006, 11:55   |  #37  
Yıllanmış Üye
156 mesaj

avusturya A1 telekom 30 euro fiyatla 8000 mbps dsl internet hizmeti veriyor almanyada 2048 ile dalga geçiyolar
tt uyansın artık millet çıktı aya biz kaldık yaya :(

bi de onlarda kurulum ücreti de yok
çok çalışmamız gerekiyo çokkkkkkkk!!!

Son Düzenleme: beepha ~ 12 Temmuz 2006 11:56
tolga2207
12-07-2006, 20:03   |  #38  
Yıllanmış Üye
793 mesaj
TT06
sonuçta 3 gb sınırlı bir bağlantıya 30 ytl vermek benimde istediğim birşey değil ama şu an buna mecbursak söyleyecek pekte fazla birşey yok..
Ama birşey söylemezsek de bu durumun bizi rahatsız etmediğini belirtmiş oluruz. Bir kişinin yapacağı pek birşey yok aslında dediğin gibi. En fazla mail gönderir, MSN'e telekomla kafasını ilişkilendiren mesajlar yazabilir. Eğer rakip olabilecek kadar sağlam bir şirket daha olursa o zaman tüketici haklarına dilekçe vererek tepkimizi resmiyete dökebiliriz.

tonic
12-07-2006, 20:08   |  #39  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

şu an tek rakip olabilecek superonline var bana göre. ama o da rakip sayılmaz tam olarak.

faresdell
12-07-2006, 22:44   |  #40  
Yıllanmış Üye
123 mesaj

Yeni adsl tarifesi 3.cü defa Telekomünikasyon Kurumuna gönderilmiş.
Eğer kabul edilirse yeni tarife:

256 sınırsız 49 ytl
1024 3 gb kotalı 29 ytl olucak arkadaşlar.

make-believe
13-07-2006, 21:40   |  #41  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
faresdell

256 sınırsız 49 ytl

Haber kaynağını da belirtsen iyi olurdu.

tonic
14-07-2006, 22:31   |  #42  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj
faresdell

256 sınırsız 49 ytl

1024 3gb kotalı 29 ytl oluyor ve 256 sınırsız 49ytl kalıyor. çok ilginç bir tarife. hızı 1024 yapınca kota aşımları da muhtemelen artar. çünkü hız arttığı zaman genellikle insanlar daha fazla indirme yapıyor.

konteynır
16-07-2006, 00:07   |  #43  
Taze Üye
9 mesaj
make-believe
faresdell

256 sınırsız 49 ytl

Haber kaynağını da belirtsen iyi olurdu.
gerçekten faresdell, ben de senden bir haber kaynağı bekliyorum. çok araştırdım ama tarifeyle ilgili hiçbirşey bulamadım. benim isteğim 3 gb limitin 5 e falan çıkmasıydı. 3 te kalıp da hız artarsa çok faydalı olmaz kanımca..

Son Düzenleme: konteynır ~ 16 Temmuz 2006 00:08
theironman
16-07-2006, 02:17   |  #44  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

haber kanyağı beklemenize gerek yok; web servisi bölümüne Byzihh adlı üyemiz bir başlık açmış; orada kaynağı da var.

Recep Baltaş
16-07-2006, 02:26   |  #45  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

İşte Alman T-Online ın 16 Mbit lik 10 Euroya sattığı paket.Aşağıdaki 50 Euro açılış ücreti.

Hesaplayalım:

9,95 Euro =20 YTL=16.000 Kbit/ps

Eğer 16.000 Kbit/ps= 20 YTl ise 256 Kbit/ps ın fiyatı da 312.000 (Eski) TL ,30 Ykr Olması gerek.Ortaya çıkan rakam ya yanlış yada Telekom gerçeği.

Farkı hesaplarsanız:

T-Online ADSL x160(Katı)=TT Gerçeği

Yanlışım varsa düzeltin.Durum bu.

Banned
16-07-2006, 13:22   |  #46  
Banlandı
1,148 mesaj

ne güzel değil mi
önceden devlet soyuyordu
şimdi telekom ..
bari devlet dış orçları ödüyordu
şimdi oda yok
tam ağlanacak halimiz var....
saygılar...

beepha
16-07-2006, 14:08   |  #47  
Yıllanmış Üye
156 mesaj
Recep Baltaş
İşte Alman T-Online ın 16 Mbit lik 10 Euroya sattığı paket.Aşağıdaki 50 Euro açılış ücreti.

Hesaplayalım:

9,95 Euro =20 YTL=16.000 Kbit/ps

Eğer 16.000 Kbit/ps= 20 YTl ise 256 Kbit/ps ın fiyatı da 312.000 (Eski) TL ,30 Ykr Olması gerek.Ortaya çıkan rakam ya yanlış yada Telekom gerçeği.

Farkı hesaplarsanız:

T-Online ADSL x160(Katı)=TT Gerçeği

Yanlışım varsa düzeltin.Durum bu.

kota yok,ucuz ve kaliteli
işte istediğim şey!!!
ben almanyaya ya da avusturyaya taşıncam arkadaş başka türlü olmucak bu iş:)

Mahmut Karslıoğlu
19-07-2006, 22:47   |  #48  
Mahmut Karslıoğlu avatarı
CHIP Editör
84 mesaj

https://www.chip.com.tr/blog/mahmut