ADSL Işığı Yanıp Sönüyor

ahmetyavuz
24-08-2016, 08:22   |  #1  
ahmetyavuz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
163 mesaj

İyi forumlar arkadaşlar
Bende D-Smart İnternet var ara sıra kopmalar yaşıyorum bende bu durum karşısında tüm ihtimalleri denedim ve en sonuncu ihtimal olan modemi değiştirmeyi denemek istedim. Ama aldığım modemi bağladığım zaman ADSL isigi yanıp sönüyor. Modemin ayarlarını doğru yaptim ama yeni modem ile internete baglanamiyorum. Eski modemimi takınca 3 dakika sonra internet geliyor problem nerede olabilir acaba

padisah
24-08-2016, 16:12   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: ahmetyavuz  
İyi forumlar arkadaşlar
Bende D-Smart İnternet var ara sıra kopmalar yaşıyorum bende bu durum karşısında tüm ihtimalleri denedim ve en sonuncu ihtimal olan modemi değiştirmeyi denemek istedim. Ama aldığım modemi bağladığım zaman ADSL isigi yanıp sönüyor. Modemin ayarlarını doğru yaptim ama yeni modem ile internete baglanamiyorum. Eski modemimi takınca 3 dakika sonra internet geliyor problem nerede olabilir

Müşteri hizmetleri ile görüşerek modemi resetlemenizi ve modem arayüzünden ayarları müşteri hizmetlerinin söylediği şekilde yeniden yapılandırmanızı öneririm. Modemin kurulumu sırasında bir veya birkaç bilgi (Örneğin; ADSL kullanıcı adı ve şifresi) yanlış girilmiş olabilir.

Modem arayüzüne modemin markasına ve modeline göre değişebilse de genellikle aşağıdaki İP adreslerinden biri ile ulaşabilirsiniz.

192.168.1.1 veya 192.168.2.1

Son Düzenleme: padisah ~ 24 Ağustos 2016 16:16