ADSL Kota 2.0 PRO (Shareware)

muratcileli
03-10-2005, 17:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

1. Türk Telekom Verileri

Uygulamanın sol tarafındaki Türk Telekom logosu bulunan iki adet paneldir. Bu paneller bilgisayarınızdaki tüm ölçümlerden bağımsız olarak limitli ADSL abonelerinin faturalarına yansıyan Türk Telekom’dan alınan verilerdir. Bu panellerde bulunduğunuz ay içinde yaptığınız download miktarı yüzdesel olarak gösterilmektedir.

2. Anlık Trafik Ölçümü

Uygulamanın diğer tüm kısımları Türk Telekom’dan bağımsız çalışır. Bu bölümdeki veriler, sizin belirleyeceğiniz aygıt üzerinde ölçümler yapar ve bunları grafiksel biçimde anlık olarak gösterir. Anlık trafik ölçümü bölümlerinin doğru şekilde çalışabilmesi için “İzlenen Aygıt” kutusunda internete bağlandığınız doğru aygıtı seçmeniz gereklidir. Aksi takdirde ölçüm hiç yapılmayacak ya da yapılan ölçümler gerçek bilgiyi içermeyecektir.

3. Veri Trafiği İzleme (Packet Sniffing)

Uygulamanın en üst kısmında “Veri İzleme” butonuna tıkladığınızda ağ trafiği içinde giden / gelen paketleri izleyebilirsiniz.

4. Dahili Yazılım Güncelleme

Türkiye’de çok az sayıda yazılımda bulunan bu özellik sayesinde, programın kurulumunu bir defa indirirsiniz. Program belirli aralıklarda yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol eder ve tek tıklama ile kendisi günceller. Bu metodla sürekli gelişen, yeni özellikler eklenen bir programa sahip olursunuz.

Ayrıntılı bilgi ve yardım sayfaları için : http://www.muratcileli.com/?page_id=10

İndirmek için : http://www.kiplas.org/ADSLKota.exe

Boyut : 1.48 MB

Son Düzenleme: muratcileli ~ 05 Ocak 2006 11:02
muratcileli
04-10-2005, 19:51   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

Evet o da oldukça sade ve kullanışlı bir arayüze sahipti. Ancak Firefox kullanmayı bıraktığım günden bu yana böyle bir program arıyordum. Baktım ki yok en iyisimi ben yazayım dedim Kahkaha

GburakS
04-11-2005, 12:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
145 mesaj

Arkadaşlar ben de limitli bir adsl kullanıcısı olarak bu programla aynı işe yarayan ve birçok özelliğe sahip TRKY-NetMetre programını kullanıyorum.Ve oldukça iyi.Kesinlikle tavsiye ederim.

muratcileli
07-11-2005, 09:35   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen! TRKY-NetMetre programı ağ trafiğini ölçerek sizi bilgilendiriyor. ADSL Kota ise verileri Telekom'dan alır yani faturalarınıza yansıyan verileri size gösteriyor.

bluviaggiatore
09-11-2005, 21:20   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 5
81 mesaj

iki program arasındaki fark ne peki.Sonuçta bu program upload ve download ları ölçmüyormu türk telekomda buna benzer bir yazılımile kullanıcıların ne kadar upload download yaptığını ölçüp server larında saklamıyor mu .

masolak
22-11-2005, 17:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
179 mesaj

Bilgisayarımı her açtığımda ADSL Kota yazılımı hemen gözümün önüne geliyhor. Verileri 12 saatte bir Türk Telekomdan alarak güncelliyor ne güzel. ama hilei bir program bence. zaten Limitli kullanıcıyız birde onun VEri alma MB'tına katlanamayız. hele birde sık güncellemeyi seçtiysek yani dakikayı kendiimiz belirleyip Dakika aralarını da kısa tuttuysak tamam. bence bilgisayarımızda olmalı ama gerektiğinde kullanılmalı...

hardmoment
02-12-2005, 02:45   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

BENCE DE ARKADAŞLAR BEN DE O PROGRAMIN SAĞLIKLI BİLGİ VERDİĞİNE İNANMIYORUM.EN İYİSİ BİZ KOTANIN TAKİBİNİ DAHA ÖZGÜN YAZILIMLARLA YAPALIM.

theironman
06-12-2005, 10:27   |  #8  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

paylaşım için teşekkürler

taci
22-01-2006, 02:12   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar.ben foruma yeni katıldım.karıştırırken ilk bu sayfaları okudum.ben du meter kullanıyorum.çokta memnunum.önce freeware kullanın.beğenirseniz alırsınız.günlük haftalık aylık ve total ölçümleri var.bu programlar arasında bazı ölçüm farkları olması normal.ama yaklaşık aynı neticeleri veriyorlar.deneyin.kolay gelsin

sherlockholmes
25-01-2006, 09:50   |  #10  
Yıllanmış Üye
202 mesaj

güzel program. peki limite geldiğinde ağ bağlantısını kesme özelliği var mı ? ya da bu işlemi yapan başka bir program ?

tombul
24-06-2006, 00:01   |  #11  
Taze Üye
16 mesaj

iyi de lisans icin para odemek guzel olmazdida benim kullandigim adsl bilgilendiricisi bence daha iyi ve ayrica bedava linki hatirlamiyorumGülümseme

loisy
22-08-2006, 20:14   |  #12  
Yeni Üye
20 mesaj

abiler bende kurdum bu meleti bnm pc ye sonra lisans doldu hem hosumada gitmedi program ekle/kaldirdanm kaldirdim ama .exe ve. .dll leri silinmio bolece progtram pc yi her acisimda calisio olurmu bole sey bi el atinda silim sunu bole bisi olmadi hic bi help de silim abiler yuaw