adsl modem

akrepkore
30-10-2008, 23:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

eve internet baglantısı yaptırmıs babam.
sorun su adsl nin özellikleri kısmına giremiyorum
yani http://192.168.1.1

modem picatel combomax
internet sınırlı 4gb
sifre ve kullanıcı bilgilerini biliyorum girmeye calışıyorum girmiyor.
şifre yada kullanıcı adı yanlış olsa desem kota sorgulaması yapıyorum ttnet in sitesinden giriyor.
ama modem in bilgilerine girmiyor port acmak istiyorum yapamıyorum giremedigimden...yardımlarınızı istiyorum..saygılar..

emre__
31-10-2008, 00:18   |  #2  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

porta pikatel de kullanıcu admin şifre password  diye geçer :) inşallah şifre doğrudur ben değiştirdiğim için nasıl yazıldığını unuttum :D

YasarS
31-10-2008, 00:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,238 mesaj

Genelde şifrede kullanıcı adıda ADMİN olarak ayarlanır ve zaten kitapçığında yazar geçerli şifre kullanıcı adı

cey_cey
31-10-2008, 09:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
181 mesaj

http://192.168.1.1 bu url farklı olabilir o modemde mesela http://192.168.2.1 de olabilir.

selimhun
31-10-2008, 10:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Bir kavram kargaşanız var :

ttnet için gerekli olan şifre ile modeminize giriş için gereken şifre ''FARKLI'' şeylerdir.

Yazdığınız 192.'li  modem web arayüzüne giriş adresinden sonra  ..tüm modemlerde kullanıcı adı ve şifre gerektiren bir ekran açılır..arkadaşlarımızın da belirtiği gibi bu ''kullanıcı değiştirmediği sürEce fabrika ayarı olarAk'' admin/admin...admin/modemin markası ( mesela zoom adsl) gibi ..kullanıcı kılavuzunda ''MUTLAKA BELİRTİLEN''   kelimelerden oluşur. Kullanıcı kılavuzuna  bir göz atarsanız bunu hemen  bulursunuz.
Ttnet kullanıcı kimliğiniz ve parolanız ile modeminizin arayüzüne girmeye çalışmayınız...GİREMEZSİNİZ!!!!!..Ttnet  ile ilgili bu ayrıntılar ..modemin arayüzü içinde bulunan adsl bağlantısı kurarken size gerekecektir...ISP  kullanıcı ve parolası istenen bu alanlara da ''modem'' kimlik ve parolanızı girme hatasına düşmeyin lütfen.

kOLAY Gelsin

akrepkore
31-10-2008, 13:21   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

dostum dediklerinizi denedim.girmiyor.

kimlik dogrulama gerekli

tarafından kullanıcı adı ve parola isteniyor. Site diyor ki: "DSL Router

böle bişi yazan ekran geliyor.

dediklerinizin her turlusunu denedim.her olasıkları.mademin klavuzuna baktım öle bişi yok yazmıyor şifre ile ilgili bişi.nasıl yapcam yardım edin lutfen..

akrepkore
31-10-2008, 13:51   |  #7  
OP Taze Üye
8 mesaj

dostlarım tesekkur ediyorum.burda sizden cevap beklerken baska formlarıda dolastım ama sifreyi kendim buldum ne olmuyo diyerekten atmasyon.

bilgi verreyim belki aynı sorunu yasayan arkadas olur.
kul adı: admin
pass: ttnet

tekrar tesekkurler dostlar.

emre__
31-10-2008, 13:57   |  #8  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
1,519 mesaj

ben ocakta aldım pikatel airplus 101 senin moden daha yeni olduğu için şifre değişmiştir. he bide kullanma klavusundakiler tutmuyor yanında gelen cd nin içimde pdf kullanma klavuzu var onu okuyarak ayarlarını yapabilirisn orada herşeyi anlatıyor.

akrepkore
31-10-2008, 19:50   |  #9  
OP Taze Üye
8 mesaj

evet dogru cd nin içinde ki pdf de hersey yazıyor ben sadece kitapcıga bakmıstım.ama olsun çözuldu ya sorun sukur.:D ilginiz için tesekkurler