Adsl Ve DNS

nokiaviper
30-03-2007, 23:50   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

Bir ADSL kullanıcı olarak şu son zamanlarda çok sıkıntı yaşıyorum sayafalar açmıyor çok yavaş baglanıyor.Dosyaları çok yavaş indiriyor.Evden 3 pc baglanıyor ve 2 si ağ ile bağlı biri kablosuz bağlanıyor genelde benim pci hep açık. 256 lık sınırsız bağlantım var.ADSL de son zamanlar bazı siteler hiç açmıyor giremiyorum yada yonja gibi sitelere foto yüklerden sayfa sonunda Internet Explorer web sayfasını görüntüleyemiyor diyor bendesorunları anlamadım gitti. Evde 3 pc dede deniyorum sonuç aynı modemi resetledim pcleri atarmadam geçirdim hiç sorun yok ama bir yerde sorun olmalı bu hatalardan ama ben hala çözemedim :( Chipden yardım istiyorum bu kadar ilginç bir sorunun çözümü nasıl olmalı ??

erkanc
31-03-2007, 00:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

birincisi güncel dns leri balı bulunduğun servis sağlayıcıdan öğrenebilirsin. 2. si yut dışı çıkışlarında bir sorun vardı o bilmiyorum düzlemdimi bazı siteler girme de zorluk yaşanıyor 3.sü modemi resetle bilgilerini tekrar gir baya yardımcı oluyor 4.sü hattında herhangi bir arıza varmı bunlarıda kontrol et 5.si telekoma haber ver nedn yavaş diye hattını bir kontrol etsinler

nokiaviper
31-03-2007, 01:04   |  #3  
OP Yeni Üye
47 mesaj

Modemi resetledim gene bir şey degişmedi amam  bu sıra adsl de baya bir sorun seziyorum inşallah düzelir olmadı telekomla görüşçem.

Caner Güral
31-03-2007, 01:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
663 mesaj

Konuyu dağıtmadan şunu da belirteyim:

Bu altyapı ile böyle sorunlar hiç bitmez, biliyorum.Yok balıkçının oltası takıldı, yok balinalar dürttü...Yedek vs. de yok zaten, sorun olunca tüm ülke elimiz kolumuz bağlanıyor.

Size de en azından güncel DNS'leri kullanmak kalıyor.TRKY DNS Ayar diye bir program var, bunu öneririm.

Hoşçakalın.

nokiaviper
31-03-2007, 13:40   |  #5  
OP Yeni Üye
47 mesaj

Bu sorunlar böyle devam ediyor :( aynı sorunları yaşıyan var mı acaba merak ediyorum...

taksi02
17-03-2008, 19:38   |  #6  
Taze Üye
5 mesaj
nokiaviper
Bir ADSL kullanıcı olarak şu son zamanlarda çok sıkıntı yaşıyorum sayafalar açmıyor çok yavaş baglanıyor.Dosyaları çok yavaş indiriyor.Evden 3 pc baglanıyor ve 2 si ağ ile bağlı biri kablosuz bağlanıyor genelde benim pci hep açık. 256 lık sınırsız bağlantım var.ADSL de son zamanlar bazı siteler hiç açmıyor giremiyorum yada yonja gibi sitelere foto yüklerden sayfa sonunda Internet Explorer web sayfasını görüntüleyemiyor diyor bendesorunları anlamadım gitti. Evde 3 pc dede deniyorum sonuç aynı modemi resetledim pcleri atarmadam geçirdim hiç sorun yok ama bir yerde sorun olmalı bu hatalardan ama ben hala çözemedim :( Chipden yardım istiyorum bu kadar ilginç bir sorunun çözümü nasıl olmalı ??