aero birden açıldı.

lebdatuw
09-06-2009, 18:26   |  #26  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
66 mesaj

vista+pardus ıkısını yukjleyınce calısmaz mı arkadaslar ? yuklemeyı dusunuyordum

erdem barış
09-06-2009, 18:41   |  #27  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,312 mesaj

windows altında çalışan oyunları ve programları pardüste kullanabilmek mümkün mü pardüs şimdiye kadar hiç ilgimi çekmemişti.

myduroc
09-06-2009, 19:35   |  #28  
Yıllanmış Üye
150 mesaj
emre_virüs
vista+pardus ıkısını yukjleyınce calısmaz mı arkadaslar ? yuklemeyı
arkadaşlar tabiki vista ile pardusu kurabilisiniz.Sonucta pardus ayrı vista ayrı calısıcak asla birbirlerini etkilemezler.Ayrı harddisk bölümlerine kararsanız.

myduroc
09-06-2009, 19:37   |  #29  
Yıllanmış Üye
150 mesaj
erdem barış
windows altında çalışan oyunları ve programları pardüste kullanabilmek mümkün mü pardüs şimdiye kadar hiç ilgimi çekmemişti.
Şimdi o konuya açıklık getireyim.Windows uygulamalarının belli bir bölümünü wine adlı bir emülator programı ile çalıştırabiliyorsunuz hatta belli windows oyunlarını bununla ilgili listeler internet üzerinde mevcuttur.Ama tamamını çalıştırmayacaktır bilginiz olsun.

mancukya
10-06-2009, 13:54   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

WLM kullaniyorsunuz pardus yada baska bir Linux isletim sistemini tavsiye etmem.
Zaten asagi yukari kullanmayanda yok vidyo yollayabilirsiniz bas konus ses gider ama sesli görüntülü konusamazsiniz.
Ayrica elinizdeki driverslari tanimazsa 100 de 50 tanimiyacaktir saatlerce ugrasirsiniz.

myduroc
10-06-2009, 14:16   |  #31  
Yıllanmış Üye
150 mesaj
mancukya
WLM kullaniyorsunuz pardus yada baska bir Linux isletim sistemini tavsiye etmem.
Zaten asagi yukari kullanmayanda yok vidyo yollayabilirsiniz bas konus ses gider ama sesli görüntülü konusamazsiniz.
Ayrica elinizdeki driverslari tanimazsa 100 de 50 tanimiyacaktir saatlerce ugrasirsiniz.
Evet haklısın windows live messenger çalışmaz ama çalışmasına gerekte yok çünkü altarnatif yazılım olarak linuxta amsn vardır bunda webcam acabiliyorsunuz sesli konuşma içinde skype nin linux versiyonu pardus pisi deposunda vardır tek bır işaretlemeyle programları indirip kurulumunu saglayabilirsiniz.

Donanımlarla ilgili pardus şuanki durumu ile en fazla donanım tanıyan linux dağıtımıdır ki 3 farklı bilgisayarımda tüm donanımlar farklı olmasına rağmen herhangi bir donanım tanımama durumu yasamadım.

Son Düzenleme: myduroc ~ 10 Haziran 2009 14:40
H€LL
10-06-2009, 17:46   |  #32  
Yıllanmış Üye
277 mesaj

Arkaaşlar şu linuxta karşı olan önyargılarınızı yıkın driver sorunu eskidendi geçnelerde ubuntu 9.04 kurdum hiç bir driver tanıtmadım ayrıca program kurmak içinde illaki kodlarla uğraşmaya gerek yok onlar eskidendi ben XP kullanıyorum Win7 çıkınca ona geçicem ama microsoft tekeline mahkum olmamın sebebi kullandığım programlar üni. öğrencisiyim ve dersim gereği proteus (devre tasarım prog.) kullanıyorum hobi olarakta photoshop dreamweaver gibi programlarla çalışıyorum bu yüzden linuxa geçemiyorum