afrika'yı tamamen hayvanlara bitkilere bırakalım!

cem_batum
03-05-2016, 08:52   |  #1  
cem_batum avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 7
42 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2015

afrika kıtası insan ırkının doğduğu yer olarak bilinir. afrika'da modern dünyayı teşvik etmek anlamsızdır. çünkü doğal habitatın en vahşisi ve gelişmişi, nispeten oradadır ve bu doğal ortamı bozmak manasızdır. afrikalıların çoğu bu kıtayı terk etmek istemektedir ve bir çoğu da zaten başka diyarlara göçmekte sakınca görmeyecektir.

öyleyse afrika'yı tamamen insandan arındıralım; turist murist bile alınmasın. avcı mavcı zaten olamasın. çünkü afrika'da, aslan nüfusu bile son 30 yılda %92,5 azaldı. ayrıca tüm araştırmacıların ve teknolojik aletlerin de, afrika'ya girişi sınırlandırılmalı. çünkü, teknolojik aletler ve gürültü bile doğal yaşam dengelerini bozduğu biliniyor.

afrika'daki şehirleşme ve modernleşme adına tüm girişimler durdurulmalı. afrika, insan eli değmemiş doğal sürecin nasıl ilerlediğini bize gösteren bir doğal park olsun. aslında avustralya'da olabilirdi ama orası çok bozdu şimdiye kadar.

insan ırkı dünyada yok olsa, işler nasıl ilerlerdi diye merak etmiyor muyuz? şahsen bu düşünce beni benden alıyor adeta. insanın olmadığı geniş bir alanda doğal sürecin ne gibi canlı etkileşimleri yaratacağını öğrenme ateşiyle yanıyorum. tabii biz diğer kıtalarda olduğumuz sürece, yine çeşit çeşit zararlı gazları dünyaya saldığımız sürece afrika kıtası da elbette bu global değişikliklerden nasibini alacaktır ama olsun; yine de insan önemli ve güzel bir gözlem alanı olacağını düşünüyor.