After Effects Fazladan Yer Dolduruyor.

ben9999
06-11-2014, 22:31   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Arkadaşlar önceden masaüstü xp bilgisayar kullanıyordum after effects 'te bir çalışma yaptığım zaman masaüstüne kaydediyordum 20 gb falan tutuyor diyelim. hemen bi o kadarda belgelerimde bulunan klasörün içinede yer kaplardı o klasörü her işlemden sonra silerdim bende gereksiz olduğu için.
şimdi win8.1 kullanıyorum laptop aldım. şimdi bu bilgisayardada yaptığım işlerler için başka yerdede gereksiz dosyalar oluşturduğunu düşünüyorum fakat bu klasör belgelerimde yok acaba nerede oluşturuyor olabilir bunu merak ediyorum?

birde belgelerimde gizli olarak "AppData" klasörü var bu klasör olabileceğini düşündüm ama biraz araştırınca o olmadığı kanaatine vardım onu silince bilgisayarın ayarları falan gidiyormuş öyle okudum.
After Effects Versiyon 12.0 kullanıyorum.

Sistem Bilgilerim
ben9999
08-11-2014, 19:43   |  #2  
OP Yeni Üye
25 mesaj

GUNCELLL

badwizard
08-11-2014, 23:10   |  #3  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

After effects disk cache aktif ise ve dosya boyutunu kontrol edip sınırlamadıysan diskinde oldukça şişman klasörler oluşturabilir, disk cache performans artışı yaptığını iddia etsede ssd kullanmama rağmen ben bir işe yaradığını düşünmüyorum, timeline üzerinde yapılan her değişikliğin cache olarak saklanması benim işime yaramadığı için kapalı tutyorum. import edilen mediaların database ve cache lokasyonları ekteki imajda görüldüğü gibidir (kullanıcı adı haric)

badwizard bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ben9999
09-11-2014, 01:50   |  #4  
OP Yeni Üye
25 mesaj

badwizard kardeş gerçekten çok sağol yardımın için şimdi ben after effects 'in başka yerlere fazlalık yapmasını hiç istemiyorum o yüzden "Common" klasörünü tamamen silsem sorun olur mu? birde benim kendi ayarlarımı fotoğraf olarak ekliyorum. After Effects 'in bu klasörü bir daha oluşturmaması için hangi tikleri işaretlemem veya kaldırmam lazım yardımcı olabilirmisin?

badwizard
09-11-2014, 10:50   |  #5  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

öncelikle disk cache için 58gb kullanmaya izin vermişsin bu korkunç bir boyut :) gerçi bunu diskin total boyutuna bakıp kendisi ayarlıyor ancak yinede istenmeyen durumlara yol açabilir. enable disk cache tikini kaldırıp, klasörü elle silersen disk cache tekrar oluşturulmaz, eğer ssd kullanmıyorsan disk cache seni yavaşlatıp aşırı dik kullanımından başka bir işe yaramaz. common içindeki klasörleri silebilirsin ancak üzerinde çalıştığın projeler varsa onları her açtığında program cacheleri tekrar oluşturmak isteyeceği için buda seni yavaşlatacaktır, eski projelerle işin kalmadığında cache temizliği için yine aynı ekrandaki clean database butonuna tıklaman yeterli, common klasörünü elle tamamen silmek bazı kişisel ayarlarını kaybetmene neden olabilir ancak disk cache klasörünü elle silebilirsin.

Son Düzenleme: badwizard ~ 09 Kasım 2014 10:53
badwizard bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ben9999
09-11-2014, 15:37   |  #6  
OP Yeni Üye
25 mesaj

Hakkın ödenmez kardeş çok sağol.

Kaan212
03-06-2021, 16:38   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

Hocam teşekkür ederim dediğinizi yaptım 12gb idi ben kapattım ve clean database & cache dedim ancak hafızam geri düzelmedi, ne yapabilirim

Kaan212
03-06-2021, 17:21   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

Hocam teşekkür ederim dediğinizi yaptım, 12 gb yer kaplıyordu önce 1gb yaptım sonra kapattm, clean database & cache de dedim ancak yeniden başlattığım halde hafızam geri gelmedi, ne yapmalıyım?