AfterEffects Cs5 RotoToolBrush (Resimli Anlatım)

ulas742
01-07-2011, 18:09   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

Mehaba Arkadaşlar Etrafımda çok fazla tasarımcı olduğu için Adobe'nin en yeni sürümleri hep elimin altında oluyor! Bende Size Cs5'teki RotoBrushTool Anlatayım Dedim!   :d

________________________________________________________________>>>>>>>>>>>>
Öncelikle RotoBrush Photshop'taki MagicWind Toolla aynı işlevi yapmaktadır. Farkları İse RotoTool'da karede işaretlediğiniz bölge ile sonraki karede benzer bölgeyi bularak size yardımcı olmasıdır(Tabiki Bazen Kaçırıyor)
Uyarı:>>>>
RotoTool Biraz kasıyor! Rahat çalışmak için Cs5'te RotoBrush işlerinizi halledip Quictime  olarak dışarı atın
arkası transparan çıkar! Sonra onu cs4'e alın!!!!
------------------------------------------------------------------------------------------<<<<<<<<<<<<:{D
Resimli Anlatım <<<<<<>>>>>>>>>>>
--------------------------------------------------------------------------------------------

Cs5'i Açtık!

Şimdi içeriye kesebileceğimiz bir karakterin olduğu bir film alıyoruz!
Sonra Composition simgesine sürüklüyoruz proje listesinden 
Yeni Composition Açıldı!!

Video Hazır> Şimdi Yukarda RotoBrushTool'a tıklayın>VideoLayer'ına Gelin çift-tıklayın!
Yeni Sayfa Açılacak!
Orada Karakteriniz Aynı MagicWindTooldaki gibi seçin alt=Seçili yeri ayırır. alt-bırakılmış="Seçili alana ekler"
Karakterinizi Seçtiğinizi varsayıyorum:{D

Tabii<>Biraz Pratik Gerektiriyor vede düzgün bir çekim!!!
Sonra Videoyu oynatın(space) Ve  öğretiğim tuşlarla videonun geri kalanında AfterFx'in kaçırdığı 
Yerleri Kendinize Göre Ayarlayın! RotoBrush ile işiniz bittiğinde Yukarıda Compositions sekmelerinden Diğer sekmeye Geçin!

----------------------------------------------------------------------------------------------------
                     GÜZEL KESMEKLE UĞRAŞAMADIM KUSURA BAKMAYIN!
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Sağda Effects Bölümünden yapacağın ayaralr kalan alanınız üzerinde ColorKeydekiler İle benzer refleksleri vereceklerdir!
Zaten MagicWindTool kullanabiliyorsanız Biraz Pratik ile Çok güzel işler çıkarabilirsiniz!!!!!
                                          +--------------------------------+
                                          |        AfterEffects  :{D          |
                                          +--------------------------------+

Sorulara cevap vermeye çalışacağım!!!!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
UYARI: Alıntı Değildir! Alıntı Yapmayınız!!!!!! 
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ekomar16
01-07-2011, 18:45   |  #2  
ekomar16 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
102 mesaj

Güzel anlatım olmuş ama sistem 32 bit cs5 kullanamıyoz