Ağ Bağdaştırıcısı

Jixua
09-06-2017, 13:06   |  #1  
Jixua avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikle konuyu doğru başlıkta açıp açmadığımı bilmiyorum. Bunun için üzgünüm. Sıkıntım şu. Hiçbir sorun yoktu laptopumu güzelce kullanıyordum. İnternette de bir sıkıntım yoktu. Ancak son 2-3 aydır şöyle bir sıkıntım var. Örneğin oyun oynuyorum bir anda bağlantım kopuyor. Wifi yerine baktığımda 

Bu görüntü çıkıyor önüme. Yani birçok wifi ağı varken etrafta hiçbiri gözükmüyor sadece kendi internetim gözüküyor ancak sadece gözüküyor. Bağlı demesine rağmen o an internetten kopmuş oluyorum. Sonra mecburen bağlantıyı kes diyorum. 

Ardından hemen bu görüntü çıkıyor ortaya. Sorunları gider diyorum. Sorunu hallediyor wifi'ye geri bağlanıyor. Sorunlar yerinde de şu yazıyor ;Kablosuz bağdaştırıcı veya erişim noktası sorunu. Tamam bunu hallediyorsun sorunları gider diyerek. Ama en geç 3-5 dakika sonra yine aynısı oluyor. Bu sefer sorun gider dediğimde ise 

Bu çıkıyor. Ama bunda sorun gideremiyorum ethernet kablosu takmamı öneriyor çünkü. Ama benim ethernet ile işim yok. Evde kısa bir kablo var onu takıyorum denemek için. " tanımlanamayan ağ " diyor. Sorun gider diyince wifi sorunu çözmüyor çünkü aygıt yöneticisinde gözüken 

Bu şey kayboluyor. Yani aygıt yöneticinde böyle bi wireless sürücüsü falan gözükmüyor. Resmen bilgisayarımda wifi denilen olay kalkıyor. Neyse laptopu kapatıyorum dakikalarca kapalı kalıyor açıyorum işte düzelmiş oluyor ama sonra yine aynı sorunlar. Bir keresinde sorunları gider dediğimde karşıma şu çıkmıştı ; 

Ben gerçekten bıktım bu sıkıntıdan. Arada bir oluyordu ama son günlerde sürekli oluyor bilgisayar başında vakit geçiremiyorum.  İnternette bir çok şey aradım. Bir çok driver güncellemesi yapan program indirdim. Donanım kimliğini kopyalayıp bir siteden onun sürücüsünü indirdim. Onu yaptım bunu yaptım ama hiçbir şekilde çözemiyorum. Sorunumu gayet açık bir şekilde dile getirdiğimi düşünüyorum. Lütfen basit şeyler söyleyip geçmek yerine bilgili arkadaşlarımız bana açık ve net bir şekilde yardımcı olabilirler mi? Eğer gerçekten yaşayıp bildiğiniz birşeyse Teamviewer üzerinden de yardımcı olabilirsiniz. Ve laptopum w8.1 iken başlamıştı bu sıkıntı. Virüs doluydu o zamanlar laptopum. Format attırmadan önce bu sıkıntımı anlattım. Formattan sonra düzelir güncel driverları yükleyeceğim dediler. w7 yaptırdım. Ancak yine de bir süre sonra devam etmeye başladı yine bu sorun. Özellikle de video izleyip film izlerken falan pek gidip  geldiğine rastlamıyorum. Ama online oyunlar oynuyorum mesela. Girdiğim an kesiliyor. Bunu da belirtmek istedim.Sorun ne gerçekten anlayamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim gerçekten.

Son Düzenleme: Jixua ~ 09 Haziran 2017 19:56 Neden: