Ag baglantısı

ismdgn87
23-02-2013, 14:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba Bir Problemim var ve bu işin içinden çıkamıyorum lütfen yardım edin şimdi bir müşterim var diş teknisyeni ve 1 tane pax 400 xray cihazları var bu cihaz 1 pc ye baglı ve bu bilgisayar aracılıgı ile rötgen çekiyorlar çektikleri rötgenler bir klasöre kayıt oluyor o klasörü paylaşıma verip ağ üzerinden diger bilgisayarında o filmleri görmesi gerekiyor ben pc ye 2 ethernet kartı taktım 1. ethernet kartı xray cihazına baglı 2.ethernet kartıda internet ve ag baglantısı için ag bağlantılarından gelişmişten 1. yani xray cihazına baglı olan ethernet kartını üste aldıgım zaman cihaz çalışıyor ama diğer taraftan internet ve ag paylaşımı olmuyor gelişmiş ayarlardan 2. yani internetin oldugu ethernet kartını üste alınca bu sefer internet ve ag paylaşımı oluyoru ama cihaz çalışmıyor işin içinden bir türlü çıkamadım ilk zamanlar çalışıyordu yapmıştım ama nasıl yaptıgımı hatırlamıyorum 2 3 ay kadar çalıştı daha sonra bir den bire hata verdi ve daha sonra tekrar eski haline getiremedim yardım lütfen...

çhip10line
23-02-2013, 14:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

peki neden iki tane ethernet kartı kullanıyorsun.. xray cihazı anlaşılan ağ sistemine bağlanabilen bir cihaz ortaya bir switch yada router bağlayıp xray cihazını ve bilgisayarları da ona bağlayarak bağlantı kurmayı denedin mi ??

ismdgn87
23-02-2013, 15:35   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

swich var zaten o şekilde deniyorum olmuyor direk pc ye baglamadıgım sürece program x-ray cihazını görmüyor :S