ağ bağlantısı

ortschun
07-01-2008, 22:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba,
Benim ağ bağlantısı ile ilgili bir problemim vardı. Ağ bağlantısı çalışıyorken bir kaç dakika sonra kesiliyor. Daha doğrusu bağlantı devre dışı gözükmüyor ama internete bağlanamıyorum, ağımdaki kullanıcıları göremiyorum. Ağ bağlantısını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirince geri geliyor bağlantı. Fakat bir kaç dakika sonra tekrar kesiliyor. Microsoft'unn sitesinde "güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın" seçeneğini kaldırın diyordu kaldırdım fakat bir işe yaramadı. Ayrıca Linux işletim sistemini kullanarak ağa bağlandığımda bir sorun çıkmıyor. Bir fikriniz var mı acaba? Şimdiden teşekkürler.

stern
08-01-2008, 16:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Belli sürelerde bu sorunla karşılaşıyorsan sisteminde spy bulaşmış olabilir bağlantıdan hemen sonra dışarıya fazlaca paket gödnerdiğinden bantı tıkıyor olabilirsin. ağ ile güvenli modda test edebilirmisn aynı sorunla bu bölümde de karşılaşıyormusun

silenceandsilence
09-01-2008, 01:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

Aynı sorun ben vistayı ilk kurdugumda basıma geliyordu bağlantın ethernet üzerinden ise ethernet kartının modelini al ve vista sürücüsünü yükle sorun çözülüyor

ortschun
09-01-2008, 16:15   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bağlantımda özellikler kısmında Kaspersky Anti-Virus NDIS 6 Filter ve Microsoft ağları içn istemci seçeneklerindeki işareti kaldırdım ve sorunla karşılaşmıyorum 3 gündür. Çözüm önerileriniz için teşekkürler. Bir daha sorunla karşılaşırsam vista driverını bulmay deneyeceğim ethernet kartımın gerçi önceden arayıp da bulamamıştım ama.. Tekrar teşekkürler yardımlarınız için.