ağ bağlantısı

HPQ-User
01-02-2009, 23:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

TERMİNATÖR sormuş:
arkadaşlar merhaba bende 2  tane bilgisayar var dizüstü ve masaüstü bu iki bilgisayarı ağ bağlantısı ile birbirine nasıl bağlayabilirim  net bir bilgi veriseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
microsoft windows xp home edition versiyon 2002  service pack 2
işlemci:2.0 GhZ  ram: mb

windows xp media center 2005 edition işlmeci 3.20 ram:512 mb

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.1)

bwhiteb
01-02-2009, 23:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

1 laptop bi masaüstü ise ağ kablosuyla bağlayabilirsin ek bir şeye gerek yok.

ReFeRaNSs
01-02-2009, 23:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,225 mesaj

Öncelikle modeminizin 2 çıkışı olması gerekmekte usb+ethernet te olabilir yada 2 tane ethernet eğer yoksa hub veya switch kullanabilirsiniz,

bunları kullanarak internete erişimi sağladıktan sonra, ağ ve paylaşımdan paylaşıma açın,

->klasör veya yerel disklere sağ tıklayıp özellikler>paylaşım >gelişmiş paylaşım> izinler everyone diyerek paylaşıma açmanız gerekmekte  

-> masa üstündeki ağ simgesine tıklayarak paylaşılan dosyalar görebilrisiniz paylşmak istediğiniz başka bir dosya olursa dosya yı ağ üzerine taşıyarak orada koymanız gerekmekte.
Saygılar...

kwasny
01-02-2009, 23:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

Merhabalar hiç bir cihaza gerek yok adsl modem eger kablosuzsa notebooklarda zaten wireless var masasütünüde kablolu şekilde ayarlayacaksın sonra masasütünü pcini ag baglantısı kurcaksın isstedigin isimi ver sonra notebooka geçip aynı şekilde ag baglantısı kuracaksın yanlız ag isimi masasütüne verdigini aaynısı olacaktır işlem tamamdır sonra istedigin dosyayı paylaştırdıgında sag butun özellikler özelleştir seçeneginde paylaştırabilirsin...

_cypher_
01-02-2009, 23:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

modeme felan ihtiyacın yok ag kablosunun bi ucunu notebooka dierini pc ye bagla onlar birbirini gorur zaten ancak workgroupların aynı olması lazım

serkanaslan
02-02-2009, 22:49   |  #6  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

merhaba arkadaşım dediklerini yaptım ve dosyaları paylaşıma açtım şimdi sıradaki işlem bilgisayarları birbirine bağlamak ve ağ kablosunu bağlamak nasıl ağ bağlantısı kurabilirim bu işi daha önce hiç yapmadığım için bilmiyorum fazla anlatımların çok ve net açık tı yardımlarını bekliyorum msn dende ulaşabilirsin her zaman açığım:serkanaslan17@hotmail.com