Ağ - internet erişimi yok

ZerhuS1
26-08-2016, 02:18   |  #1  
ZerhuS1 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Herkese merhaba öncelikle , bu yaşadığım sorun durduk yerde olmaya başladı. Önceleri her şey güzeldi ve rahatlıkla oyun oynayıp video izleyebiliyordum. Ancak ertesi günün akşamı ( bugün ) internete girdiğimde acayip yavaşlama oldu. Daha sonra league of legends adlı oyunda oynarken sık sık oyun bağlantım kopup durdu. Ne kadar internetten araştırsamda uygulamalı yöntemleri denesemde bu sorunu çözemedim. Ağ ve paylaşım merkezine girdim Wi-Fi seçeneğine tıkladım ve ordan IPv6 : İnternet erişimi yok yazısını gördüm. Buda karşılaştığım bir diğer problemdi sanırım.
               Neyse size uyguladığım yöntemleri yazayım bir hata yaptıysam düzeltebilirseniz sevinirim;
1- Başlat > cmd ( yönetici olarak çalıştır ) > ipconfig/flushdns
2- Başlat > cmd ( yönetici olarak çalıştır ) > netsh winsock reset catalog > enter , netsh int ipv6 reset reset.log > enter > Başlat > Aç/kapa >  Yeniden Başlat
3- Ağ ve paylaşım merkezi > Bağlantılar:Wi-Fi > Özellikler > Microsoft ağları için istemci > yapılandır > Güç Yönetimi > Güç kazancı sağlamak için , bilgisayar bu aygıtı kapatsın. ( Tikini kaldırdım ).
Ancak ne yaparsam yapıyım bir çözüm elde edemedim. Yardım ederseniz sevinirim