Ağ İzinleri

Frederick
27-02-2007, 15:18   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Mrb

Forumlarda çokça rasladığım bi konu bizim agımız'da 10.20 bilgisayarımız var ama bunların yarısı onu yapsın yarısı şunu yapsın diye sadece size ağdaki bilgisayarda ve kendi bilgisayarınızda yapabileceginiz ufakbi detay söyliyecegim

Yapmamız gereken Başlat/Çalıştır/regedit/HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa'ya kadar adım adım açın lsa tıkladıgınız'da sağda secenekler çıkacak "forceguest"çift tıklayarak deger verisini "0" yapın regedit deki ayar bukadar..
Yaptıgımız bu degişiklik bize güvenlik tabını kazandırdı.
Artık kendi bilgisayarınız da paylaşlaşıma açtıgımız dosya harddisk vb sagtıklayarak özelliklerine girin ve güvenlik seceneginin çıktıgını göreceksiniz ve buradan gerekli ayarları yapabilirsiniz (okusun.degiştirsin.yazsın)gibi tabi bunu kendi kullanıcılarız için yapabilirsiniz agdaki kullanıcılar için etki alanınızın olması lazımdır..

Ufak bi püh noktası girilmesini istemediginiz siteye kalıcı olarak yasaklama getirebilirsiniz uygulanacak adım=C:\WINDOWS\system32\drivers\etc/dosyasını notepad ile açın ve sayfanın en sonunda 127 0 0 diye başlayan sayıların sonuna
örnek:127 0 0 www.girilmesiniistmediginizsite.com
yazın kaydedip çıkın
yasagı kaldırmak için yazdıgınızı silin bu kadar

akzabat
27-02-2007, 21:46   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Arkadaşım bunu daha basit bir yöntemle yapabilirsin. Araçlar klasör seçenekleri görünümü basit dosya paylaşımını kullandaki tiki kaldırırsan dediğin seçenek yine çıkar. maksat kısayol olsun.saygılar