Ağ kablosu takınca pc reset atiyor sürekli lütfen

mozkan06
16-12-2016, 00:08   |  #1  
mozkan06 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3 mesaj

Onboard ethernet karti kullaniyorum düne kadar bir problem yoktu. Ağ kablosunu takınca bilgisayar açilmiyor açilacakmiş gibi oluryor kapaniyor sürekli resetliyor. Ağ kablosunu cıkardıgm da problem yok normal aciliyor ne yapmam gerekiyor lutfen yardim

Sistem Bilgilerim
  • - Bilmiyorum - 32-bit
  • Intel
  • AMD
  • Google Chrome
  • MSE (Microsoft Security Essentials)
  • 4096 MB
  • iPhone iOS 8
  • iPad iOS 8
  • Avea
mozkan06 bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Ad3mS
16-12-2016, 00:39   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 3
18 mesaj

Bu aralar saat ile alakalı çökmeler meydana geliyor. Bununla alakalı olabilir. Sistem özelliklerini yazarsan herkez daha detaylı sana yardımcı olabilir. Ağ kablolarını takınca reset atmasının nedeni internete virüs bağlantı kurduğundan pcine reset attırıyor olabilir. şunu dene BAŞLAT/ÇALIŞTIR regedit Buradan başlangıç kısmına gel bütün işaretli olanların işaretini kaldır sistemi yeniden başlat ağ kablosunu yeniden tak dene hala reset atıyor ise bundan sonra birde şunu dene ağ kablosunu takmadan önce atıyorum 1 hafta yadaq 1 ay önce pc normal çalışıyor ise sistem geri yükleme kısmına gel hangi zamanda düzgün çalışıyorsa o tarihi ayarlar sistem geri yüklemeyi çalıştır pc açılınca sorun çözüldüyse ne mutlu sana düzelmediyse arkadaşım benim elimden gelen bu ekstra tek tavsiyem "combofix" programını pciye kur sistemdeki virüsleri temizlesin belki oda işe yarar zaten bunlar işe yaramadıysa muhtemelen senin kisi sistemsel bir sorundur yani anakar ekran kartı belkide ethernet kartın bozuk ağ kablosunu takınca dediğine göre bilgisarcıya tamir ettirmen lazım anlıcan ;)

Ad3mS bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
mozkan06
16-12-2016, 07:36   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Guzel onerin tesekkurler lakin ben virus kaynakli oldugunu sanmiyorum neden der isen cunku anakart uzerindeki onboard di kullaniyorum harici bi ethernet yok ve kablo takili ise pc ilk acilista ekrana hic gelmeden surekli kendini resetliyor sanki acilmaya calisip aciliyomus gibi elektrik kesiyormus gibi ag kablosu takili olmadigi zaman normal aciliyor

mozkan06 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
mozkan06
16-12-2016, 13:27   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar acil yardım edebilecek yok mu ethernet kartı mı almalıyım ??