Ağ kurma

_HI_JACKER_
01-05-2006, 20:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar biz yukarıdaki komşumuzla bilgisayarlara ağ çekmek istedik. İp leri falan atadık, ping attık sorunsuz çalıştı, aynı workgroup içerisinde herşey sorunsuz buraya kadar. Hatta ağ bağlantılarında bilgisayarlar birbirlerini görüyor fakat paylaştırdığımız klasörleri açmak istediğimizde buraya erişmek için izniniz yok gibi bir mesajla karşılaşıyoruz eğer bana bu konuda yardım edecek link veya görüşleriniz varsa bildirirseniz sevinirimister özel ister forumdan yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler....

viking20
01-05-2006, 22:11   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

http://www.turkcenet.org
CHİP' in dergilerine de muhakkak bakın,bulabilirsiniz,forumda da aratın.

(resimli:Windows95/98/Me ve Windows XP makinaları arasında ağ kurma konusu).
CHİP/ENTER DERGİSİ/TEMEL BİLGİLER/1-YEREL AĞ NEDİR NASIL KURULUR(sayfa:151,resimli anlatım);2-BİLGİSAYAR AĞLARI İLE ÇALIŞMAK(sayfa:155).

(ingilizce).

(türkçe;XP Home ve XP Pro.için:Windows XP'de dosya paylaşımı nasıl yapılandırılır;Ağ Üzerinde Paylaşım (Salt Okunur),Ağ üzerinde paylaşım (Okuma ve Yazma);Windows XP'de dosya paylaşımı sorunlarını giderme).
Ayrıca:1-Başlat/yardım destek/yardım ve destek merkezi/bir yardım konusu seçin/sorun çözme/Ağ sorunları.
2-Başlat/yardım destek/yardım ve destek merkezi/bir yardım konusu seçin/Ağlar ve Web.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

}profesy.için

}profesy.için

Son Düzenleme: viking20 ~ 04 Mayıs 2006 12:53
lazrailefsanesi
03-05-2006, 11:16   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Windows xp'nin  bir sürümünde  (aslında server destegi gelistirilmis bi prof sürümü) Santiyedeyken oyle bir sorun basımıza gelmisti.
Guestte oturum acıyor olabilirsin? (pek sanmıyorum ama)
Bunun haricinde bizim olayı acma seklimiz soyle olmustu;
iki kisiniz sen ali arkadasın veli olsun.
Sifreleri aynı olmak üzere ali biligsayarında veli diye bir kullanıcı hesabı yaratıyor sende ali diye.( Bu sürümde dosya paylas dediginde zaten kullancı isimleri diye bir liste geliyordu)

Belki isine yarar.