Ağ Yönetimi

taysin
31-01-2010, 23:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Gelen interneti kablosuz router ile 6 bilgisayara dağıtıyorum,
ama hangi bilgisayarın internette neler yaptığı, ne kadar veri çektiği ve gönderdiğini bilmek, ve bazı sitelere erişimlerini engellemek istiyorum, bilgisayarlarda Windows XP ve Vista işletim sistemleri yüklü,

bunu yapabileceğim bir program var mı? (Ücretlide olabilir)

mcafee23 ayrılmıştır
31-01-2010, 23:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

bunu sadece işyerinde çalışanları kontrol amaçlı gibi özel durumlar içinde yapabilirsiniz bunu da çalışanlarınızı başta bilgilendirmek kaydıyla aksi takdirde modem sizin olsa bile bu yasal olarak suçtur.Özel hayatın gizliliğine tecavüz'e girer
Ben senin iş için kullanacağını hiç sanmıyorum.
Benim bildiğim birkaç programı var ama yeri geldiğinde bunlar hack programı yerine de geçiyor.Daha önce bu programları kime verdiysem pek uslu durmadı...

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 31 Ocak 2010 23:50
taysin
01-02-2010, 00:08   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

tam olarak bilmiyorum ama heralde istediğim türdeki bir programın tüm bilgisayarlara yüklenmesi gereklidir, bunu diğer bilgisayarlardan habersiz yapamam,

ayrıca bilmiyorsan veya söylemek istemiyorsan boşuna yazmasaydın keşke

mcafee23 ayrılmıştır
01-02-2010, 00:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

sen server/client olarak bir program istiyorsan o ayrıdır ama benim dediğim programlar sniffer sınıfına giriyor

taysin
01-02-2010, 00:49   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

dediğin terimler hakkında pek bilgim yok ama trafiği gereksiz meşgul edenleri tespit edebileceğim bir program lazım işte, sonuçta iş gücünü düşürüyor, artık yardımcı olabilirsen çok sevincem,

ECHELON_
01-02-2010, 03:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj
Alıntı: taysin  
dediğin terimler hakkında pek bilgim yok ama trafiği gereksiz meşgul edenleri tespit edebileceğim bir program lazım işte, sonuçta iş gücünü düşürüyor, artık yardımcı olabilirsen çok sevincem,

bir linux sürümü var esasında internet kafeler için daha uygun olan ama fazla bilinmeyen ana bir bilgisayar üzerinden o ağa bağlı tüm pcleri  izleme sınırlama v.b işler yapıyor sanal olarak kurabilirsin ama bu biraz uzmanlık ister sanırım -henüz denemedim- bunun yerine şu internet cafe programlarından kullanabilirsin