ağda oyun

iltiyam
17-10-2008, 15:26   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

merhaba arkadaşlar. ben net kafede çalışıyorum. 30 tane bilgisayar var. yarısında xp pro yarısında xp home kurulu. ağda oyun da oynanıyordu internette de problem olmuyordu. fakat yakın bir zamanda bir virüs bulaştı ve ağda oyun oynayamamaya başladık. internete giriyor, bilgisayarlar birbirini de görüyor. ana makinayı formatladık. biçimlendirdik.. şimdi internete girerse ağda oyun oynanmıyor, ağda oyun oynanırsa internete giremiyor. ip ve dns ayarlarını elle yaptık olmadı oto yaptık olmadı. ne yaprsak yapalım ya nete girmiyor ya oyun oynatmıyor.

bu konuda acil yardıma ihtiyacım var. bir de bazı bilgisayarlarda olay şöyle: ağda oyun da oynanıyor nete de giriliyor fakat deep freze çalıştırıp bilgisayarı resetledikten sonra yine ya oyun ya nette problem oluyor. 2 gündür uğraşıyorum. ne oldu anlamadım. bir fikri olan var mı?

iltiyam
17-10-2008, 15:51   |  #2  
OP Yeni Üye
26 mesaj

anlayan biri yok mu biri yardım etsin tıkandım. bir fikir verin

bwrakun
17-10-2008, 18:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
101 mesaj

hmmm. sorunun ana pc den kaynaklandığını nerden çıkardınız onu anlayamadım ? :D hadi kaynaklanmış olsa diyelim herhangi bir pc ye bulaşan virüs ağ aracılığıyla diğer pc lerede bulaşabilir..Yani bütün pcleri(ana makine dahil) bi elden geçirseniz(format) daha mantıklı bir çözüm olur...

iltiyam
18-10-2008, 18:16   |  #4  
OP Yeni Üye
26 mesaj

sorun giderildi..
bütün bilgisayarları panda ile taratıp, her birinde 150-200 virüs bulundu. silindi. kayıt defterinden de ayrıca silindi. (panda antivirüsten önce esed son sürün + 4 tane virüs pro ile ve + portable virüs avcılarıyla defalarca taradık. bulunun ve silinen virüsler yeniden türediler.yani kayıt defterinden silmezseniz resetten sonra virüs yeniden türüyor. )  şu an problem yok gibi görünüyor. bwrakun arkadaş  öneri için teşekkür ederim.