Ağda sınırlı paylaşım

kolp
08-11-2008, 19:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Sevgili arkadaşlar Windows XP de yaşadığım bir sorunu sizlerle paylaşmak istiorum.

XP de ağda dosya paylaştığımda bu dosyama ağdaki etki alanında,çalışma grubunda bulunan tüm bilgisayarlar erişebiliyor.

Bunu engellemek ve sadece benim izin verdiğim bilgisayarların dosyama erişmesini istiyorum.

Sağ tuşla dosyanın üzerine tıklayıp paylaşıma açtığımda bana istediğim kullanıcıları eklemem için herhangi bir alternatif sunmuyor. Direkt olarak ağda paylaşıma aç ve ağ kullanıcıları dosyalarımı değiştirebilsin ibareleri var.

Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Hepinize iyi günler.

fearless_young
08-11-2008, 19:59   |  #2  
Üye
63 mesaj

arkadasim sen paylasim yaptiginda sadece senin paylasim klasörlerin paylasilmi ve sadece oyun oynayabilirsin tabi güvenlik duvarin aciksa  herhangi bir sürücü yada klasörü sen kendin ekliyorsun paylasilabilmesi icin eklerken kullanicilar icerigi degistirebilsin mi? kutusunu işaretleme sadece alabilirler degisiklik yapamazlar

onurcelebi1
08-11-2008, 20:18   |  #3  
Üye
82 mesaj

ama soruyu soran arkadaşın bahsettiği başka bir şey aynı sorundan bende muzdaripim diyebilirz. evimde 3 bilgisayar birbirine bağlı bunlar ağda görmek istediğim bilgisayarlar fakat birde yandaki daireye ve o daireden başka bir daireye daha internet bağlatısı paylaşıyoruz bu yüzden ağda 5 bilgisayar var benim evimdeki bilgisayarların haricindeki bilgisayarların benim evimdeki bilgisayarları ağdan gömesini istemiyorum böyle bir şey mümkünmü arkdaşta bende bunu öğrenmek istiyoruz sorun bu...