age of 3 expeti yenniyorum 1 vs 1 taktikler

RedBoy26
23-09-2012, 02:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bu oyunu her ülkede üoynadım osmanlıdan tutun ispanya almanya hollanda rusya ingiltere portekiz hepsinin özelliklerini ve zayıf noktalarını biliyorum şimdi gelelim oyuna.

expert : 25 . dk ya akdar size saldırmaz 4 e geçer kalede ordu biriktirir ama saldırmaz nedeni ise tasarlayan mühendisin experte bir takım üstünlükler vermesi yani bizden daha hızlı et topluyor ve de biz sadece 1 işçiyle bina yaparken expert 3 -4 işçiyi aynı anda bina yapımına yolluyor genelde internette experte hep rush taktiği yani hemen asker basarak oynayanlar vardır ama bu çok riskli çünki o sizden 1-0 önde önce maçı 1-1 yapmak lazım onun için önce ekonomi zaten merak etmeyin size 25 dk gibi bir zaman veriyor ve işte bu noktada sizin hıznız önemli 25 dk da hem ekonomi hemde asker basmanız lazım.

Holanda :

Benim en sevdiğim ülke musketter veya yeniçeri yok ama sirkmisherler var bunlar 3x vuruyor yayalılara.

karşınıza aldığınız ülkede önemli bu noktada şimdi rusya , portekiz hazbelder almanya ve napoleon da corras diye ismini unuttum bir atlı var onlar ayrıca almanyanın tüfekli at arabalarına dikkat bular varken atlılarla savaşa gitmeyin adamlar harcar sizi hussarlar bişi yapamaz ama ispanya , ingiltere , osmanlıya karşı yapıyorsanız bas hussarı gönder :) 

eğer karşınızda osmanlı varsa hazbelder basıp arkasına topları koyun ve osmanlının askerleri nasıl eriyor izleyin eğer portekiz veya rusya varsa muhtemelen hazbelder ve top basmışdır sizde sirkmisher ve top basıp gidin ama bastığınız toplar imperial guns ve onun yanındaki sarıdanda 5 tane basın adamın topları için

eğer karşınızda almanya varsa size tüfekli atlılarla gelicekdir hussar abanın ama corrak nese o atlı basmışsa yapıcak bir şeyniz yok aslında sayısal üstünlük kurmaya bakın yayalı göndermeyin mümkün olduğunca hussar ve onun yanında bir atlı daha vardı adını unutum şimdi 3x vuruyor atlı askerlere karşı onalrdan basın ve gönderin 

eğer ispanya ile karşıya karşıyasanız size rancher diye bir atlı ile gelecekdir 4. çağa kadar hazbelder ile savunma yapın çıkınve 4 de arsenalide geliştirerek hücuma hussarlarla

eğer ingiltere varsa karşınızda size okçu göndericekdir ilk başda hazbelder ile bir  güzel savunun hatta atakda yapabilirsiniz ama arkasına top koyun eğer hızlı ve atik bir birlik istiyorsan gene hussarlarla hücum yap

gelelim napoleona en zor rakibiniz bu bu oyunda sizi en çok kasacak adam bu bunla 1 vs 1 yapmadan önce mutlaka üstteki adamlara karşı yapın özellikle almanya ile fransanın en büyük özelliği her türlü asker basması normalde belli kalıpları vardır ama fransada bu yok her an her türlü askerle gelebilir öncelikle fransanın taruz yaptığı notlara topçu kuleleri hazbelde ve topçular yerleştirin ve hussar birliği olluşturun sürekli gözünüz haritada olsun en ufak hatanızda sizi ezer affetmez ben şahsen 2 vs 2 de baktım acaba bu napıcak diye napolleon abartısız 2 expertide kendisi aldı :)  1.30 saat kadar dayandıkdan sonra biraz ara verir çünki hem ekonomisi hemde askeri bitmişdir sıra size savunma yapmanın verdiği ekonomi avantajını kullanıcaksnız hemen saldırın topçular hussarlar hazbelderler neyiniz varsa önce atlı binasını yıkın daha tek tek askeri yerlerini ve oyun sizin elinizde artık isterseniz dalga geçin çevresine sur örün felan :) yapmadım değil yani bende :D

bu hollanda en dandik ülke gibi görünür ama aslında en güçlü ülke birde ispanya çünki altına adam yokmanıza gerek yok koy bankaları ve factoryleri altına işçiler ette sınırsız ekonomi bas bas  gönder adama askeri :D 

he bu arada saldırırken önce kalesni yıkın kolunu kesin birde dikattliolun siz ona giderken oda size gelebilir sonra oyun önce kim yıkıcak muhabbetine dönebilir :D